BARBORA BALLINTOVA fot. KAROL MAKOWSKI

Wrocławska Ślęza po zaciętym spotkaniu pokonała 84:79 Enea AZS Poznań, a VBW Arka Gdynia nie miała problemów ze zwycięstwem w Toruniu nad osłabioną kadrowo Energą.

Borykająca się z problemami z składem Energa Toruń nie nawiązała ani przez moment walki z gdyniankami.  Ekipa gości przez całe spotkanie pobudzane były do jeszcze bardziej agresywniejszej gry w obronie przez trenera Vetre, potrafiły zastopować gospodynie już pod koszem rywalek. Dwadzieścia pięć oczek różnicy po pierwszej połowy to były dopiero przedbiegi przed tym co gdynianki zafundowały rywalkom po zmianie stron. Trzecia kwarta wygrana przez Arkę aż 33:8 dała wynik 86:36, co pozwoliło na lekkie rozluźnienie w ostatniej kwarcie. W Enerdze po raz kolejny Tomasza Herkta zastąpił Mirosław Trześniewski, a na parkiecie zabrakło Breanny Lewis, Magdaleny Ziętary czy też Emilii Tłumak. Tym sposobem pełne 40 minut zagrała najbardziej doświadczona Feyonda Fitzgerld, która rzuciła 23 punkty i rozdała 6 piłek.

Po drugiej stronie piąte z rzędu double-double na swoim koncie zapisała Laura Miskiniene, tym razem w ciągu 18 minut spędzonych na parkiecie rzucając 17 punktów oraz zbierając 15 piłek. VBW Arka ogromną przewagę miała także pod koszem – 57:32.

Energa Toruń – VBW Arka Gdynia 52:106 (12:29, 16:24, 8:33, 16:20)

Energa Toruń: Fitzgerald 23, Podkańska 12, Pszczolarska 9, Grzenkowicz 5, Ciemińska 3
VBW Arka Gdynia: Miskiniene 17 (15zb), Kunek 15, Greinacher 13, Slamova 13, Spanou 12, Kastanek 12, Rembiszewska 9, Morawiec 6, Szymkiewicz 5, Podgórna 2, Balintova 2

We Wrocławiu 26 punktów, 9 zbiórek, 8 asyst na swoim koncie zapisała Alesia Sutton, która poprowadziła swój zespół do ważnej wygranej nad dobrze grającym w tym sezonie Enea AZS.

Przełamanie przyszło dopiero na 4 minuty przed końcową syreną po trafieniu Anny Jakubiuk – 78:67 oraz „pudłach” Gmrice Davis i Julii Adamowicz.

W drużynie trenera Arkadiusza Rusina oprócz wspomnianej Sutton, wyróżniła się także Stephanie Jones – 21 punktów i 13 zbiórek. Także double-double uzbierała Tiffany Brown z Enea AZS – 23 punkty i 11 zbiórek.

Ślęza Wrocław – Enea AZS Poznań 84:79 (24:18, 25:16, 17:27, 18:18)

Ślęza Wrocław: Sutton 28, Jones 21, Tyszkiewicz 11, Dobrowolska 10, Dedić 10, Jakubiuk 6
Enea AZS Poznań: Brown 23, Adamowicz 15, Davis 14, Popović 11, Marciniak 8, Parzeńska 6, Stefańczyk 2