Fot:Ostrodaflesz

W przedostatnim spotkaniu fazy grupowej eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Polski kobiet pokonała w Kiszynowie Mołdawię 3:0.

Polki, które radzić sobie musiały w dzisiejszym spotkaniu bez Ewy Pajor, która jest kontuzjowana i Katarzyny Kiedrzynek, która opuściła zgrupowanie reprezentacji Polski na prośbę VfL Wolfsburga. Polki, które liczą się w walce o awans do turnieju finałowego były faworytem spotkania i już w 16. minucie Paulina Dudek wyprowadziła Polki na prowadzenie. Tuż przed przerwą wynik podwyższyła Adriana Achcińska, wynik spotkania w 71. minucie ustaliła Dominika Kopińska.

Polki są liderkami grupy D jednak mają rozegrane o jedno spotkanie więcej od reprezentacji Czech oraz Hiszpanii. Decydujące spotkanie podopieczne Miłosza Stępińskiego rozegrają w grudniu z Hiszpankami. Ewentualna porażka przekreśla szanse awansu Biało-Czerwonych na turniej finałowy.