W zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań podjęła na własnym stadionie Legie Warszawa.

Zazwyczaj wyjazdowe starcie Legii z drużyną z Poznania wiąże się z wielkimi emocjami zapowiadającymi jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Jednak w tym sezonie w związku z awansem Warty do najwyższej klasy rozgrywkowej Legia zyskała kolejny pojedynek na nieprzychylnym terenie. Finalnie Legioniści wyszli z tej konfrontacji obronną ręką wygrywając z Wartą 0:3.

Legia strzelanie zaczęła już w 12 minucie za sprawą Joela Valencii, który po fantastycznym urwaniu się obrońcom wystawił piłkę Wszołkowi, któremu nie zostało nic innego jak tylko skierowanie piłki wprost do bramki.

Jednak piłkarze Legii długo nie zaspokoili się jednobramkowym prowadzeniem, ponieważ już w 23 minucie Wojskowi mogli cieszyć się z drugiej bramki w tym spotkaniu. Tym razem katem Poznanian został Filip Mladenovic, który swoim sprytnym finezyjnym strzałem zdołał umieścić piłkę w siatce.

Legioniści swoją świetną grę w pierwszych 2 kwadransach zdążyli jeszcze zwieńczyć 3 bramką. Na listę strzelców tym razem wpisał się niezawodny Tomas Pekhart.

Ostatecznie do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 0:3.

Drugą połowę tego spotkania chyba najlepiej podsumować tym, że najciekawszym zdarzeniem była zmiana, którą dokonał Czesław Michniewicz w przerwie meczu. Otóż w bramce Legii zamiast Artura Boruca na drugą połowę wyszedł Cezary Miszta. Taka decyzja szkoleniowca Legii była wymuszona przez kontuzje, którą zgłosił w przerwie meczu doświadczony golkiper Legionistów.

Mecz finalnie zakończył się wynikiem 0:3 dla Wojskowych. Tym samym Legia wskakuje na 3 miejsce w tabeli zrównując się punktowo z Górnikiem Zabrze.

Warta Poznań 0-3 Legia Warszawa