Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły trzecią wygraną w tegorocznej Energa Basket Lidze Kobiet. Na wyjeździe rozegrały mecz z Gorzowem Wielkopolskim, z którym wygrały 81-59.

Zawodniczki z Lublina musiały liczyć się z mocnymi rywalkami, jednak z pewnością miło się zaskoczyły. Jako pierwsza w meczu zapunktowała Elizabeth Pavel, jednak szybko odpowiedziała jej Kathleen Doyle. Od tego momentu przyjezdne zaczęły sukcesywnie powiększać swoją przewagę. Miejscowe wprawdzie próbowały dorównać lubliniankom, jednak z średnim skutkiem. Po połowie pierwszej kwarty było 8-11. Pszczółki do końca pierwszej odsłony nie dały nawet znacząco zbliżyć się do siebie. Na tablicy wyników było 12-21.

Drugą partię celnym rzutem za trzy punkty rozpoczęła O’neill. Do głosu zaczęła dochodzić Morgan Bertsch, która brylowała tego wieczoru. Udało jej się wyprowadzić swój zespół na ponad 12-punktowe prowadzenie (16-32). Gorzowianki dorzucały kolejne punkty, jednak na mocny zespół z Lublina to było zdecydowanie za mało. Po połowie spotkania było aż 28-44.

Po powrocie na parkiet swoich sił w odrabianiu punktowych różnic próbowały Owczarzak oraz Doyle. Lublinianki jednak nie osiadały na laurach. Po rzutach wolnych Fassiny było już dwadzieścia oczek różnicy, które dawały bezpieczną zaliczkę na dalszą część gry. Przed ostatnią kwartą było 40-59.

Tu w zasadzie swoją dyspozycję potwierdziły Pszczółki. Kolejne punkty na swoje konto dodała Pavel. Błyszczała także Bertsch, która spisywała się w ataku. Po połowie kwarty było już 45-72. Formalności dopełniła Wiktoria Duchnowska, która połowicznie sprawdziła się w rzutach wolnych. Cały mecz zakończył się wynikiem 59-81.