Zawodnik warszawskiej Legii, Wiliam Remy, został ukarany przez Komisję Ligi. 

Decyzja o karze związana jest z uczestnictwem Francuza na imprezie towarzyskiej w gronie znajomych, co w czasach koronawirusa jest stanowczo zabronione. W związku z zaistniałą sytuację, Remy został odsunięty od składu Legii, a oficjalnym powodem takiego ruchu była kontuzja.

Remy nie może brać udziału w treningach. Musi przejść dziesięciodniową kwarantannę – mówił trener zespołu, Czesław Michniewicz.

Teraz na piłkarza czekały zdecydowanie większe konsekwencje. Decyzję o ukaraniu zawodnika podjęła Komisja Ligi. – Zachowanie piłkarza Legii było zdecydowanym naruszeniem regulaminu dyscyplinarnego PZPN. Komisja Ligi musi podejmować stanowcze kroki w przypadkach nieprzestrzegania reżimu sanitarnego przez piłkarzy, gdyż takie zachowania stanowią zagrożenie dla całej drużyny, uderzają w struktury klubu i niosą za sobą ryzyko związane z przekładaniem meczów. Takie zachowanie naraża także na niebezpieczeństwo zakażenia zawodników drużyny przeciwnej – czytamy w komunikacie.

Francuz został zmuszony do zapłacenia 30 tysięcy złotych kary. W tym sezonie zawodnik zdołał rozegrać 3 ligowe spotkania.

Źródło: pilkarskiswiat.com i Onet.pl

Fot. Twitter Legia Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!