W rozegranym tuż popołudniu spotkaniu Fortuna I Ligi Chrobry Głogów uległ Termalice Bruk-Bet Nieciecza 0-2. Była to już ósma wygrana niecieczan w rozgrywkach, po której objęli przodownictwo w tabeli.

W tym sezonie wszystkim ekipom Fortuna I Ligi – poza Arką Gdynia  – zetknięcie się z ekipą spod Tarnowa nie należy do przyjemności. Dzisiaj bolesne zderzenie ze „Słoniami” zaliczyli piłkarze Chrobrego, którzy na własnym stadionie niewiele mieli do powiedzenia.

Stroną lepiej zorganizowaną w tym pojedynku byli goście. Wprawdzie oblężenia bramki głogowskiej nie było, ale kiedy tylko przejmowali piłkę organizowali składne ataki. Przed szansą na otworzenie wyniku stawali Wlazło, Gergel i Śpiewak, ale sztuka udała się słowackiemu pomocnikowi, który po błyskawicznym ataku Niecieczy dopełnił tylko formalności i od 23. minucie faworyt prowadził. Do końca pierwszej połowy w dalszym ciągu aktywniejsi byli przyjezdni, a w ich konstrukcji wyróżniał się Radwański.

Zaraz po zmianie stron Chrobry miał okazję na zmianę sytuacji w tym meczu, ale Piotrowski nie zdołał pokonać Loski. Głogowianie szukali rozwiązań w przodzie, ale zamiast nich doczekali się piłki w swojej siatce. Wrzutkę w pole karne na drugiego gola dla gości w 60. minucie zamienił Śpiewak. Dwubramkowa strata nie była jedynym powodem zmartwień futbolistów z Głogowa. W 71. min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Cywka i praktycznie było po „herbacie”. Przyjezdni mieli jeszcze dwie dobre okazje do podwyższenia rezultatu, ale nie skorzystali z nich Radwański i kilka minut przed końcem Czarnowski.

Mimo tego, „Słonie” pewnie dotrwały z bezpieczną przewagą do końca i mając 24 punkty awansowały na pozycję lidera.

CHROBRY GŁOGÓW – TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA  0-2 (0-1)

Gergel 23., Śpiewak 60.

Chrobry Głogów: Bieszczad – Ratajczak, Ilków-Gołąb, Michalec, Piotrowski (59. Machaj), Kolenc, Banaszewski (83. Piła), Bryła (59. Ziemann), Mandrysz (80. Juraszek), Cywka, Lebedyński (80. Kowalczyk)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Putivtsev, De Amo, Grabowski, Wasielewski (90+1. Grzybek), Radwański (83. Misak), Żyra (83. Hubinek), Wlazło, Gergel (55. Zeman), Stefanik, Śpiewak (83. Czarnowski)