W najciekawszym spotkaniu drugiego dnia rywalizacji w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów 2020/2021 FC Barcelona podejmowała na własnym boisku Dynamo Kijów.

W ukraińskiej ekipie od pierwszych minut zagrał Polak – Tomasz Kędziora. Faworytem spotkania była jednak Blaugrana, która wygrała dwa pierwsze mecze w tegorocznych rozgrywkach Champions League.

Gospodarze z przytupem weszli w mecz. W 5. minucie faulowanym w polu karnym był Messi, który pewnie wykonał strzał z jedenastu metrów.

Chwilę później po dośrodkowaniu z prawej stronie piłkę w poprzeczkę posłał Pedri, zaś odbita od niej futbolówkę spadła na linię bramkową, w związku z czym Barca nie podwyższyła prowadzenia.

W 14. minucie Kędziorę ośmieszył w polu karnym przyjezdnych Fiati. Ten wszedł z piłką na krótki słupek, lecz skutecznie interweniował Neshcharet.

W drugiej części pierwszej połowy ożywili się przyjezdni. 35. minuta – dośrodkowuje Kędziora, głową uderza Buyalskyi, ale wracający po kontuzji Ter Stegen wybija piłkę na rzut rożny.

Ostatecznie pierwsza połowa nie przyniosła kolejnych bramek, choć początek spotkania wskazywał na zupełną dominację FC Barcelony.

Po wznowieniu gry drogę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znalazł Kędziora, ale okazało się, że lecąca piłka w powietrzu przekroczyła linię końcową.

Przyjezdnych przy życiu utrzymywał ich bramkarz, który w 57. minucie zdołał wybronić uderzenie Leo Messiego lecące w światło bramki. Niestety, po upływie dziesięciu minut z lewej strony dośrodkowywał Fiati, zaś piłkę głową umieścił w siatce Pique.

Na tym nie koniec emocji na Camp Nou. W 67. minucie świetną interwencję zaliczył Ter Stegen, który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam od Tsygankova. Kilka minut później na bramkę Barcelony strzelał Verbić, z którego uderzeniem poradził sobie niemiecki bramkarz, lecz piłkę w siatce umieścił dobijający w tej sytuacji Tsygankov.

W doliczonym czasie gry bohaterem meczu mógł zostać polski obrońca. W pole karne wbiegał Popov, lecz Kędziora dograł mu za plecy. Ostatecznie górą Blaugrana, która wygrywa 2:1.

Dzięki wygranej Barca ma na swoim koncie 9 pkt w tabeli grupy G.