W spotkaniu 11 kolejki Fortuna I Ligi, gospodarz GKS Bełchatów wygrał 3:0 z Resovią Rzeszów po bramkach Makucha, Winsztala i bezpośrednio z rzutu wolnego Mariusza Magiery.

Giekaesiacy rozpoczęli spotkanie z dwoma napastnikami, którzy jak się później okazało podzielili się golami. Jako pierwszy, już w 6. minucie, do siatki rywala trafił Patryk Makuch, który dopadł do piłki wyłuskanej przez Łukasza Wrońskiego i płaskim uderzeniem wbił futbolówkę między słupki opuszczonej przez bramkarza gości bramki. 180 sekund później Waldemar Gancarczyk strzelił z pola karnego obok słupka. W 19. minucie Resovia odpowiedziała minimalnie niecelną próbą nad poprzeczką naszej bramki. W 31. minucie po centrze Bartłomieja Eizencharta Mateusz Szymorek minimalnie chybił głową! Dziewięć minut później Makuch powinien podwyższyć wynik, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem „Sovii”. W kolejnym ataku „Maki” sieknął z „szesnastki” w poprzeczkę, ale po chwili zacentrował świetnie wprost na głowę Patryka Winsztala, który wbił piłkę do siatki rywala!

Po zmianie stron nadal lepiej prezentowali się bełchatowanie a pierwszy sygnał dał Gancarczyk, który huknął z dystansu tuż obok lewego słupka bramki Resovii. Siedem minut później jeden z naszych zmienników, Dawid Błanik, zacentrował silnie, po czym gokiper gości z kłopotami wybił piłkę na rzut rożny. W 64. minucie Mariusz Magiera bardzo silnie uderzył z rzutu wolnego, bramkarz odbił piłkę, dopadł do niej Mateusz Szymorek, ale przestrzelił tę dobitkę. W kolejnych minutach do głosu doszli nieco goście, ale Lenarcik ze spokojem bronił nieliczne próby strzałów i łapał dośrodkowania podbijając licznik minut bez straconego gola do 406. W 83. minucie wynik meczu został ustalony, kiedy Magiera świetnie przymierzył z rzutu wolnego a piłka po poprzeczce wpadła do siatki. „Magic” długo czekał na tego gola! W 87. minucie Gancarczyk był bliski podwyższenia wyniku strzałem głową po rzucie rożnym, ale pomylił się naprawdę niewiele.

GKS Bełchatów – Resovia Rzeszów 3:0 (2:0)

Makuch 6, Winsztal 42, Magiera 83

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek – 30. Łukasz Wroński (59, 23. Dawid Błanik), 74. Jakub Witek (75, 18. Arkadiusz Najemski), 19. Waldemar Gancarczyk, 24. Bartłomiej Eizenchart (81, 99. Jakub Bator) – 9. Patryk Winsztal (75, 11. Maciej Mas), 71. Patryk Makuch (82, 59. Przemysław Zdybowicz)

Resovia: 12. Marcel Zapytowski – 2. Mateusz Kantor, 5. Dawid Kubowicz (19, 33. Sebastian Zalepa), 8. Konrad Domoń, 17. Radosław Adamski – 19. Jarosław Czernysz (46, 10. Dawid Rogalski), 13. Michał Kuczałek, 6. Bartłomiej Wasiluk, 20. Grzegorz Płatek (71, 22. Bartłomiej Kiełbasa), 30. Szymon Feret (79, 21. Maksymilian Hebel) – 56. Cezary Demianiuk

żółte kartki: Witek, Wroński – Adamski.

sędziował: Piotr Urban (Warszawa).