W sobotnie popołudnie Cracovia podejmowała w Krakowie Jagiellonię Białystok.

Spotkanie obu drużyn odbyło się w ramach 9. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

Pierwsza połowa dla remis. W 25. minucie świetną akcję przeprowadził Zaucha. Ten wszedł odważnie między dwóch obrońców, dośrodkował, po czym do piłki dopadł na jedenastym metrze Van Amersfoort, po którego podaniu piłkę w siatce umieścił Vestenicki.

W końcówce pierwszej części gry do wyrównania doprowadził Jesus Imaz. Hiszpan przyjął piłkę w polu karnym, minął obrońcę i pewnym uderzeniem w dolny róg pokonał Niemczyckiego.

Druga połowa dla gospodarzy. W 59. minucie bliskim kolejnego trafienia był Vestenicky. Z linii końcowej centrował Thiago, zaś Czech obrócił się z piłką, minął rywali, oddał strzał, lecz uderzył w słupek.

W końcowych sekundach spotkania gola dającego prowadzenie zdobył po dośrodkowaniu z prawej strony Lashaja, który piłkę do bramki skierował głową. Chwilę później Thiago zszedł z prawej do środka, uderzył i podwyższył prowadzenie ustalając wynik meczu na 3:1.

Dla Cracovii to trzecia wygrana w tym sezonie.

PKO Ekstraklasa 07.11.2020.                                                                                  Cracovia 3:1 Jagiellonia Białystok