W zaległym meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi drużyna GKS Bełchatów bezbramkowo zremisowała w Łodzi z Widzewem 0:0. To piąte z rzędu spotkanie „Brunatnych” bez straconego gola i porażki.

Giekaesiacy przystąpili do wtorkowego meczu w takim samym składzie jak w sobotę, ale przebieg meczu nie był już w żaden sposób podobny. Gospodarze ofensywnie rozpoczęli spotkanie nie pozwalając górniczej „jedenastce” na zbyt wiele. Z czasem jednak podopieczni trenera Marcina Węglewskiego zaczeęli dochodzić do głosu. W 13. minucie Jakub Witek zagrał ładną piłkę za linię obrony do Patryka Winsztala, ale bramkarz Widzewa ubiegł w ostatniej chwili naszego młodego napastnika. W 16. minucie pierwszy strzał w światło bramki oddał Patryk Makuch. Ten sam zawodnik 120 sekund później uderzył dużo groźniej, ale tylko obok prawego słupka.

Po zmianie stron już pierwsza akcja Widzewa przyniosła spore zagrożenie. Na szczęście broniący pewnie całe spotkanie Paweł Lenarcik końcówką rękawicy wybił podanie, które zmierzało niechybnie do napastnika łodzian. W 51. minucie Makuch zepsuł ciekawą kontrę złym podaniem z pola karmego. W 58. minucie Seweryn Michalski oddał zbyt lekki strzał z rzutu wolnego. Siedem minut później wprowadzony chwilę wcześniej Marcin Robak zbyt lekko uderzył w kierunku „Lentiego”. 83. minuta to sytuacja związana z faulem bramkarza Widzewa na Macieju Masie poza polem karnym i lob w wykonaniu Przemysława Zdybowicza, po którym piłka przeleciała obok „długiego” słupka. Sędzia wrócił jednak do faulu. Dalej mogliśmy zobaczyć kilka ciekawych akcji zmiennika Dawida Błannika i silnych dośrodkowań, z których jednak nic nie wyniknęło. Najlepszą sytuację mieli widzewiacy, kiedy to w 90. minucie Henrik Ojamaa uderzył płasko, piłkę wybił z trudem Lenarcik a dobitkę przeniósł nad poprzeczkę Dominik Kun! Więcej godnego odnotowania się nie wydarzyło i giekaesiacy po raz trzeci z rzędu wracają z wyjazdu z wynikiem 0:0.

Widzew Łódź – GKS Bełchatów 0:0

Widzew: 1. Miłosz Mleczko – 23. Łukasz Kosakiewicz, 2. Michał Grudniewski, 27. Daniel Tanżyna, 95. Patryk Stępiński – 18. Daniel Mąka (63, 9. Marcin Robak), 19. Patryk Mucha (75, 30. Mateusz Możdżeń), 16. Bartłomiej Poczobut, 70. Merveille Fundambu (75, 22. Dominik Kun), 17. Robert Prochownik (64, 3. Filip Becht) – 77. Mateusz Michalski (88, 7. Henrik Ojamaa).

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek – 30. Łukasz Wroński, 74. Jakub Witek (46, 18. Arkadiusz Najemski), 19. Waldemar Gancarczyk, 24. Bartłomiej Eizenchart (75, 23. Dawid Błanik) – 9. Patryk Winsztal (46, 11. Maciej Mas), 71. Patryk Makuch (82, 59. Przemysław Zdybowicz)

żółte kartki: M. Michalski, Stępiński, Kosakiewicz, Mleczko – Gancarczyk.

sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)