Zanim reprezentanci Polski przystąpili do meczu 5. kolejki Ligi Narodów z Włochami, w Amsterdamie Bośniacy rywalizowali z Holandią.

Holendrzy wypracowali sobie bezpieczną przewagę już w pierwszych kilkunastu minutach spotkania. W 3. minucie bliskim zdobycia gola był Wijndal, którego strzał wylądował na poprzeczce.

Kilka chwil później wzdłuż pola karnego zagrywał Dumfries, zaś z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Wijnaldum.

W 14. minucie z lewej strony dośrodkował Wijndal, piłkę głową strącił Berghuis, zaś Wijnaldum po raz kolejny w łatwy sposób pokonał bramkarza przyjezdnych.

Na kolejne trafienie czekaliśmy do drugiej połowy W 55. minucie piłkę do pustej bramki wpakował Depay.

Pewni swego Holendrzy pozwolili gościom na bramkę honorową. Piłkę z linii końcowej zagrał w środek pola karnego Edin Visca, zaś piłkę w siatce umieścił Prevljak.

Wygrana Holendrów sprawia, że Polacy na 100 procent zostaną w dywizji A Ligi Narodów.

Liga Narodów, 15.11.2020.                                                                                        Holandia 3:1 Bośnia i Hercegowina