Fot. pgnig-superliga.pl

W miniony tydzień odbyły się trzy zaległe mecze PGNiG Superligi. W Mielcu i Zabrzu wygrali gospodarze, natomiast wyjazdowe zwycięstwo w Szczecinie stało się udziałem Zagłębia Lubin. 

We wtorek, 17 listopada, Stal Mielec podejmowała u siebie Gwardię Opolę. Mecz odbył się w ramach 4. kolejki. Obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Początkowo gra była wyrównana, z czasem delikatną przewagę zaczęli budować gospodarze, lecz przyjezdni trzymali kroku rywalom. Ostatecznie komplet punktów zostaje w Mielcu. Stal wygrywa z Gwardią 31:28.

Dzień później odbyły się dwa spotkania. W zaległym meczu 6. kolejki Górnik podejmował w Zabrzu Grupę Azoty z Tarnowa. Przyjezdni bardzo agresywnie weszli w mecz, co zaowocowało dwoma wykorzystanymi rzutami karnymi dla gospodarzy. Świetnie w bramce gospodarzy spisywał się natomiast Jakub Skrzyniarz, który popisał się blisko 50-procentową skutecznością. Ostatecznie zabrzanie wygrali 28:19. Z siedmioma trafieniami mecz zakończył Daćko.

Znacznie bardziej wyrównaną walkę stoczono w Szczecinie. Pierwsze minuty dla przyjezdnych z Lubina. Zagłębie prowadziło 3:1, po czym ze skrzydła trafiał Fedeńczak i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Na kwadrans przed końcem rywalizacji wydawało się, że szczecinianie nie dadzą odebrać sobie wygranej. Czteropunktowa przewaga została szybko zniwelowana. Ostatecznie zwycięstwo odnosi Zagłębie, które wygrywa na wyjeździe 32:30.

Fot. pgnig-superliga.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!