W meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 0:1 (0:0). Gola, który zaważył na ostatecznym wyniku, strzelił z rzutu karnego Jacek Podgórski. Tym samym goście przerwali serię sześciu spotkań „Brunatnych” bez porażki.

W 56. minucie pomocnik Korony Kielce, Jacek Kiełb nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Lenarcik obronił).

GKS Bełchatów – Korona Kielce 0:1
Jacek Podgórski 85. (k)

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 70. Marcin Sierczyński, 18. Arkadiusz Najemski, 21. Mariusz Magiera, 24. Bartłomiej Eizenchart – 30. Łukasz Wroński (87, 99. Jakub Bator), 5. Michał Pawlik (62, 74. Jakub Witek), 19. Waldemar Gancarczyk, 71. Patryk Makuch, 23. Dawid Błanik (70, 9. Patryk Winsztal) – 59. Przemysław Zdybowicz (70, 11. Maciej Mas).

Korona: 88. Marek Kozioł – 25. Grzegorz Szymusik, 4. Themistoklís Tzimópoulos, 27. Rafał Grzelak, 23. Kornel Kordas – 6. Jacek Podgórski, 55. Marcel Gąsior (22, 8. Zvonimir Petrović), 37. Iwo Kaczmarski, 11. Émile Thiakane, 10. Jacek Kiełb (80, 29. Dawid Lisowski) – 16. Wiktor Długosz (90, 19. Paweł Łysiak).

żółte kartki: Gancarczyk – Długosz, Thiakane, Kordas, Petrović, Kiełb.

sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)