Grupa Azoty Chemik Police pokonał w Novarze czeski UF UP Olomouc 3-0 w spotkaniu otwierającym tegoroczne boje mistrzyń kraju w Lidze Mistrzyń CEV. To cenne zwycięstwo mając na uwadze, że większość członków sztabu szkoleniowego na czele z Ferhatem Akbasem zatrzymały w kraju… pozytywne testy na koronawirusa.

Faworytkami tej konfrontacji były siatkarki z Polic, lecz początek pierwszego seta miał wyrównany charakter. Premierowa odsłona toczyła się na styku do stanu 9-9, lecz potem udane ataki Brakocevic – Canzian i Martyny Łukasik dały pierwszy odjazd policzankom (10-13). Znacząca różnica w jakości przyjęcia i gra blokiem pozwoliły na zwiększanie przewagi Chemika, która po skutecznym zagraniu Agnieszki Kąkolewskiej zwiększyła się do 6. punktów (13-19). Mistrzynie Polski kontrolowały już partię otwierającą pojedynek i bez problemów zwyciężyły 25-18.

Rozluźnienie wkradło się w szeregi policzanek początkiem drugiego seta, co wykorzystały siatkarki z Ołomuńca, zdobywając pierwsze trzy punkty. Radość czeskich zawodniczek nie trwała długo, bowiem ich błędy oraz ataki środkiem w wykonaniu Kąkolewskiej dały szybko wyrównanie (5-5 oraz 7-7), a potem zdecydowaną dominację Polic (10-15). Wasilewska, Kąkolewska oraz Brakocevic – Canzian wspierane przez Mędrzyk zagrywały dynamicznie, a do tego doszło szereg błędów na połowie Czeszek, wobec czego set dobiegł końca dosyć szybko (19-25).

W ostatniej partii tradycyjnie od punktowania zaczął zespół z Ołomuńca, lecz po raz kolejny były to miłe złego początki. Coraz więcej ataków wykonywała Wasilewska i szybko pojawiła się przewaga Chemika (7-10). Polki niepodzielnie panowały na parkiecie, a rywalki miały duże problemy z przyjęciem zagrywek. Olbrzymie problemy sprawiał czeszkom również policki blok. Zastępujący z konieczności trenera Ferhata Akbasa Przemysław Kawka zrobił zmiany, ale dystans wciąż był olbrzymi (13-22). Mimo kilku błędów zawodniczek z Polic, siatkarki z Ołomuńca nie były w stanie zmienić oblicza tego spotkania, które zakończyło się po trzecim secie (25-18 dla Chemika).

Jutro kolejne spotkanie Chemika Police w Lidze Mistrzyń, a przeciwnikiem będzie Dynamo Kazań.

UF UP OLOMOUC – GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE 0-3 (18-25, 19-25, 18-25)