W spotkaniu 1/16 Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 1:0. Bramkę na wagę awansu zdobył w szóstej minucie Mateusz Cholewiak.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków mistrzów Polski, którzy objęli prowadzenie w szóstej minucie po tym jak Mateusz Cholewiak wykorzystał podanie Karbownika i pokonał Miłosza Mleczko. Widzew mógł odpowiedzieć kilkanaście sekund później jednak uderzenie Stępińskiego okazało się niecelne. Tuż przed przerwą beniaminek Fortuna I Ligi był bardzo blisko wyrównania jednak Kosakiewicz w doskonałej sytuacji uderzył obok bramki. W drugiej części spotkania Legioniści kontrolowali wynik spotkania i utrzymali korzystny rezultat, który dał im awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.