W drugi swoim występie na turnieju w Novarze w ramach Ligi Mistrzyń Grupa Azoty Chemik Police wygrał 3-0 z Dynamem Kazań. Mistrzynie kraju po wczorajszej wygranej pokazały się również z jak najlepszej strony z silnym rosyjskim rywalem.

W pierwszych fragmentach spotkania zawodniczki z Polic próbowały zdominować Rosjanki i w pełni im się to udawało. Na uwagę zasługiwały zagrywki Natalii Medrzyk, które wyprowadziły mistrza Polski na 5.punktowe prowadzenie (9-4). W środkowym okresie partii otwierającej pojedynek rozszalały się w ataku Jovana Brakocević – Canzian i Agnieszka Kąkolewska a policzanki osiągnęły gigantyczną przewagę. Zawodniczki z Kazania zdołały przed końcem seta nieco zmniejszyć te straty (24-21), ale stał się on bez dramaturgii łupem siatkarek z Polic.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły liderki ligi rosyjskiej (3-6), lecz odpowiedzi Chemika były dosyć szybkie. Wahadło przwewagi szybko zmieniło właścicielki i Chemik objął prowadzenie (11-9). W dalszej fazie seta siatkarki z Polic miały niewielką przewagę, którą pielęgnowała głównie Brakocevic – Canzian, lecz wyróżniała się też Iga Wasilewska. W pewnym  momencie pojawił się wynik remisowy 18-18, ale zaraz policzanki znów zagrały fenomenalne akcje. Na finiszu najlepsza polska ekipa w ubiegłym sezonie miała niewielką przewagę, którą przekuła po dwóch atakach Wasilewskiej w zwycięstwo w drugim secie (25-22). Ostatni set zdecydowanie był podkreśleniem znakomitej gry Chemika w całym meczu. Tylko przez chwilę na początku przeważało Dynamo. Potem na parkiecie w Nowarze dominowały Polki, którym wychodziło niemal wszystko. Dobrze broniła Paulina Maj-Erwardt, świetnie nagrywała Natalia Mędrzyk, a Martyna Łukasik, Iga Wasilewska , Brakocevic – Canzian i środkowa Kąkolewska wykorzystywały nadarzające się okazje do punktowania. Bardzo pewnie Chemik wygrał tego seta (25-18) i zasłużenie wygrał kolejny mecz 3-0.

Jutro wielkie emocje w spotkaniu z gospodyniami z Novary.

GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – DYNAMO KAZAŃ 3-0 (25-21, 25-22, 25-18)

Skład Grupy Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Iga Wasilewska, Jovana Brakocevic -Canzian, Martyna Łukasik, Paulina Erwardt -Maj, Natalia Mędrzyk, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Połeć