W środę na boiskach Ligi Mistrzów rywalizowały drużyny z grup A, B, C i D.

Grupa A

Najciekawsza grupa z perspektywy polskiego kibica. W Monachium Bayern mierzył się z RB Salzburg. W pierwszej połowie drogę do siatki znalazł Robert Lewandowski, który dobijał piłkę uderzoną przez Mullera. Na początku drugiej odsłony piłkę w siatce zdołał umieścić Coman, choć jego uderzenie przeciął jeszcze Wober. Szczęście Monachijczyków nie trwało długo. W 66. minucie czerwony kartonik obejrzał Marc Roca. Mimo to kilkadziesiąt sekund później piłkę głową umieścił w siatce Sane. Honorwe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Berisha.

Bezbramkowy remis w Madrycie, gdzie Atletico rywalizowało z Lokomotiwem Moskwa. Dobry mecz rozegrali gracze gości – Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak.

Grupa B

W pierwszym starciu tej grupy Borussia rozprawiła się w Monchengladbach z ukraińskim Szachtarem. W 17. minucie bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył po strzale z rzutu karnego – Stindl. W 34. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Stindl, czym ponownie wpisał się na liście strzelców. Jeszcze przed przerwą trafienie po uderzeniu z przewrotki zanotował Plei Breel Emboli. W drugiej odsłonie bramkę ustalającą wynik rozgrywki ustalił po dośrodkowaniu z rzutu wolnego – Wendt.

W Mediolanie Inter rywalizował z Realem Madyrt. W 5. minucie prowadzenie Królewskim zapewnił po skutecznym uderzeniu z rzutu karnego – Hazard. Osłabiony w wyniku czerwonej kartki dla Vidala Inter nie zdołał odmienić losów spotkania. Tuż po wznowieniu gry dominację Hiszpanów potwierdziło trafienie Rodrygo.

Grupa C

W pierwszym meczu tej grupy jednobramkowe zwycięstwo zanotował w Pireusie Manchester City. Zwycięskie trafienie zaliczył po strzale ze środka pola karnego – Foden. Taki rezultat sprawia, że Anglicy wystąpią w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

W Marsylii portugalskie FC Porto okazało się lepsze od miejscowego Olimpique. W 39. minucie zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zamienił na bramkę Zaidu Sanusi, czym wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Drugie trafienie dla Portugalczyków zaliczył strzelający z karnego – Oliveira.

Grupa D

W obu spotkaniach grupy D bramki padały w drugich połowach. Pierwsze punkty stracił u siebie Liverpool. W 60. minucie wynik spotkania otworzył po pięknej wrzutce w pole karne – Ilicic, czym wyprowadził Atlantę na prowadzenie. Kilka minut później podobne rozegranie akcji zawodników z Bergamo zamienił na bramkę Gosenes.

Bez niespodzianek w Amsterdamie. Tym samym Midtjyllan wciąż bez punktów w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów 2020/2021. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry piłkę w siatce umieścił strzelający zza szesnastego metra – Gravenberch. Prowadzenie gospodarzy podwyższył w 49. minucie Mazraoui. W 60. minucie błąd przyjezdnych z zimną krwią wykorzystali gracze Ajaxu. Szybka kontra zwieńczona uderzeniem Neresa sprzed linii pola karnego daje prowadzenie 3:0. Jedyną skuteczną odpowiedzią Duńczyków było skuteczne wykonanie rzutu karnego przez Mabilę.