Robert Lewandowski we wczorajszym spotkaniu Ligi Mistrzów zdobył bramkę, a jego Bayern pewnie wygrał z Red Bull Salzburg 3-1.

Środowy wieczór był wyjątkowy dla napastnika Bayernu Monachium. Polak strzelając bramkę w 43. minucie spotkania zrównał się z legendarnym Raulem ilością bramek (71) w Lidze Mistrzów.

Zdaniem niemieckich mediów najlepszym piłkarzem spotkania był kapitan Bawarczyków Manuel Neuer, tuż za nim sklasyfikowany został nasz rodak.

„Sportbuzzer” ocenił Polaka na dwójkę, argumentując:  ”Strzela wtedy, kiedy musi. Na krótko przed przerwą zdobył ważną bramkę i dał prowadzenie 1:0 przeciwko dobrej tego dnia drużynie z Salzburga’’

Dziennikarze ”Sport.de’’ również przyznali Lewemu notę dwa, dodając ”Miał tylko kilka okazji w polu karnym, ale z każdej wyciągał maksimum. To on dał Bayernowi prowadzenie przy pierwszej realnej szansie.’’