W  meczu 9. kolejki Bundesligi VFL Wolfsburg zmierzył się z Werderem Bremą. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:3 a ostatnią bramkę dla wilków zdobył 19-letni Bartosz Białek.

Gdy  19 sierpnia 2020 roku Bartosz Białek zamieniał Zagłębie Lublin na VFL Wolfsburg wiele osób ze świata sportu negowało taki wybór młodego Polaka.

Jednak z perspektywy czasu decyzja o przyjściu do Wolfsburga Bartosza Białka okazała się strzałem w dziesiątkę. Polak regularnie dostaje szanse pokazania się w ostatnich minutach meczu.

Tak też było w meczu Wolfsburga z Werderem Bremą. Białek wszedł na boisko na ostatnie 11 minut wieńcząc swój występ pierwszą bramką w Bundeslidze.

Wszystko wskazuje na to, że trener Wolfsburga Oliver Glasner wcale nie zamierza rezygnować z Białka z roli zmiennika i być może w przyszłości młody Polak wywalczy sobie miejsce w pierwszym składzie „Die Wolfe”.