Markus Eisenbichler zwyciężył w sobotnim konkursie PŚ rozgrywanego w fińskim Kuusamo. Na podium stanęło dwóch Polaków.

Liderem na półmetku zawodów był Markus Eisenbichler. Niemiecki zawodnik uzyskał 146 metrów, co dawało mu 158,6 pkt. 8,8 pkt mniej zgromadził zajmujący 2. pozycję – Dawid Kubacki. Skoczek z Nowego Targu wylądował na 139 metrze. Czołową trójkę zamykał Yukia Sato (140 m).

Ponadto, awans do serii finałowej wywalczyli wszyscy polscy skoczkowie. Na 4. pozycji uplasował się Piotr Żyła, który po skoku na 136 metr tracił do wirtualnego podium 6,2 pkt.

Na 12. lokacie sklasyfikowani Andrzeja Stękałę (131 m) i Klemensa Murańkę (131 m). Przez pierwszą serię przebrnął także 16. Paweł Wąsek i 22. Kamil Stoch.

W finale bardzo dobry skok oddał Kamil Stoch. 136 metrów pozwoliło awansować na 12. lokatę.

Pierwszym z zawodników, który zdołał pokonać trzykrotnego mistrza olimpijskiego był Klemens Murańka, który uzyskał 134,5 metra, co dało mu 9. lokatę. Tuż za nim sklasyfikowano Andrzeja Stękałę (131,5 m).

W walce o podium nie poradził sobie Sato, który wylądował na 127 metrze. Z wskoczenia do czołowej trójki mógł cieszyć się Piotr Żyła. Wiślanin po skoku na 137 metrów uplasował się zna 2. lokacie dorobkiem 294,7 pkt. 19,3 pkt więcej zgromadził Markus Eisenbichler, który w finale dołożył 141 metrów. Miejsca na podium uzupełnił Dawid Kubacki (132,5 m).

Ponadto, miejsca w czołowej dziesiątce zajęli: Halvor Egner Granerud, Yukia Sato, Robert Johansson, Bor Pavlovcic, Pius Paschke i Karl Geiger.

W trzeciej dziesiątce sklasyfikowano Pawła Wąska.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Eisenbichler, zaś na 2. miejsce wskoczył Piotr Żyła.