W meczu 9. kolejki Bundesligi VFB Stuttgart podjął na własnym stadionie Bayern Monachium. Ostatecznie Bawarczycy ograli beniaminka 3:1 a jedną z bramek strzelił niezawodny Robert Lewandowski.

Mecz rozpoczął się od niespodziewanej bramki dla Stuttgartu który w 20 minucie wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu 19-letniego Tanguya Coulibalyego.

Bayern odpowiedział 18 minut później. Bramkę na 1:1 zdobył Kingsley Coman.

Gdy już wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem piłkę do Roberta Lewandowskiego w okolicach 20 metra podał Kingsley Coman. Robert wykonał parę szybkich kroków w kierunku piłki po czym huknął futbolówkę z całych sił w kierunku bramki. Piłka po kilku sekundach w powietrzu z ogromnym impetem wleciała do bramki bronionej przez Gregora Kobela nie dając młodemu bramkarzowi Stuttgartu żadnych szans.

Ostatecznie Bayern zdołał zdobyć jeszcze jedną bramkę i spotkanie zakończył się wynikiem 3:1 dla Bawarczyków.