Dziś w Warszawie rozegrano dwa mecz w ramach turnieju o Puchar Prezydenta M.ST. Warszawy. W turnieju udział biorą Legia Warszawa (jako gospodarz), Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp., BK NH Ostrawa oraz BK JIP Pardubice.

W pierwszym spotkaniu ekipa z Czech tylko przez niespełna pierwszą połowę dorównywała ostrowianom. W drugiej połowie Stal szybko zaczęła budować przewagę. W Ostrowie po 16 oczek zdobyli Armani Moore (na zdjęciu w meczu przeciwko Ostrawie) i Chris Smith. Z podwójną zdobyczą mecz zakończył Shawn King (11 pkt i 11 zbiórek) w niepełna 18 minut na boisku, a 12 punktów dorzucił Jarosław Mokros.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – BK NH Ostrawa 82:51 (17:16, 19-13, 24-13, 22-9)

W drugim spotkaniu pierwszego dnia gospodarze zmierzyli się z ekipą z Pardubic. Przewaga Legii uwidoczniła się już w pierwszej kwarcie. Trener Kamiński dał pograć zawodnikom, którzy mniej grają w lidze. Na boisku zabrakło kontuzjowanego Earla Watsona czy Jamela Morrisa (distał kilka dni wolnego na wyjazd do rodziny). Na boisku nie pojawili się również przebrani Bibbins i Karolak. Mimo ich braku dobrze spisywał się Nick Neal. Swoje minuty wykorzystywali Sadowski czy Kuźkow. W ekipie z Pardubic wyróżniali się Thomas Dunans i Michal Svoboda. W trzeciej kwarcie Legia prowadziła już 72:50. W czwartej kwarcie czeska ekipa odrabiała straty.

LEGIA WARSZAWA – JIP PARDUBICE 92:85  (23:17, 26:20, 23:13, 20:35)

Legia: Nick Neal 23, Grzegorz Kulka 17, Dariusz Wyka 15, Przemek Kuźkow 13, Jakub Sadowski 13, Grzegorz Kamiński 5, Adam Linowski 4, Benjamin Didier-Urbaniak 2, Justin Bibbins -, Jakub Karolak -.

BK JIP Pardubice: Thomas Dunans 32, Michal Svoboda 13, Tomas Tkadlec 13, Prokop Slanina 11, Petr Herman 8, Lukas Hrebik 2, Vojtech Kalny 2, Tomas Dvorak 2, Ondrej Vycha 2, Jakub Cejka 0, Jan Rolenc 0, Josef Potocek -.