W Doniecku Real chciał zrewanżować się Szachtarowi za przegraną na własnym stadionie. Mecz 5. kolejki nie poszedł pomyśli Królewskich, którzy ulegli Ukraińcom 0:2.

Wynik meczu mogli otworzyć gracze przyjezdnych. W 5. minucie podawał Benzema, zaś w słupek uderzył Assensio.

Na pierwszego gola czekaliśmy do drugiej połowy. W 57. minucie piłkę w pole karne posłał Kowalenko, zaś bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Dentinhol Marlos.

W 82. minucie szarżę lewą stronę zrobił Solomon. Ten zszedł do środka i strzałem zza pola karnego podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Ostatecznie 3 pkt zapisuje na swoim koncie Szachatar, który dwukrotnie pokonał w fazie grupowej hiszpański Real. Ostatni raz tej sztuki dokonały tylko dwa zespoły – Juventus i CSKA Moskwa. Przed ostatnią kolejką Real zajmuje w swojej grupie 3. miejsce z dorobkiem 7 pkt. Tyle samo oczek ma na swoim koncie Szachtar, lecz bezpośrednie mecze ustawiają ich wyżej w tabeli. Na domiar złego, Królewscy zmierzą się w 6. kolejce z liderem grupy B – Borussią.

Liga Mistrzów, 01.12.2020.                                                                                          Szachtar Donieck 2:0 Real Madryt