pogonszczecin.pl

W pierwszym poniedziałkowym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin pewnie pokonała Stal Mielec 2-0 po golach Zahovicia i Drygasa z rzutu karnego.

Od pierwszego gwizdka sędziego zaznaczyła się przewaga Portowców, którzy z impetem dążyli do zdobycia gola. W ciągu początkowych kilkunastu minut gospodarze mieli co najmniej trzy okazje na objęcie prowadzenie, lecz Matynia, Hostikka i Malec mieli problem z oddaniem celnego strzały, a piłka minimalnie mijała bramkę mielczan. Sztuka strzelenia gola nie udała się też 6 minut przed przerwą Drygasowi. Fiński napastnik Pogoni w pierwszej połowie miał największego pecha, gdyż w 35. min. oddał groźny strzał zza pola karnego, jednak odchodząca futbolówka trafiła w słupek. Niemniej po jego kolejnym strzale w 43. min. golkiper Stali Gliwa odbił piłkę, a nadbiegający Zahović skierował piłkę do siatki i szczecinianie jeszcze przed przerwą dopięli swego.

Po zmianie stron napór Pogoni nie gasł. Miejscowi dążyli do podwyższenia prowadzenia, za co zostali nagrodzeni. W 55. min. Čorbadžijski  spowodował upadek w polu karnym Zahovicia, zaś analiza VAR dała rzut karny. Kamil Drygas nie pomylił się z jedenastu metrów i Pogoń prowadziła 2-0. Dopiero po tym wydarzeniu gospodarze dali beniaminkowi trochę więcej swobody w środku gry, lecz w polu karnym Pogoni mielczanie niewiele mieli do powiedzenia. Jedyną sytuację bramkową goście stworzyli sobie w dodatkowym czasie gry, gdy podanie na czystą pozycję otrzymał Domański, którego strzał odbił Stipica. Wyraźnie lepsza w tym pojedynku Pogoń zasłużenie zapisała na swoim koncie 3. punkty.

POGOŃ SZCZECIN – STAL MIELEC 2-0

Zahović 43., Drygas 57. (z rzutu karnego)

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec (67. Bartkowski), Zech, Malec, Matynia – D. Dąbrowski, Drygas (73. Kucharczyk), Kozłowski (73. Smoliński), Gorgon – Hostikka (79. Kowalczyk), Zahović (78. Benedyczak).
Stal Mielec: Gliwa – Getinger (68. Flis), Čorbadžijski, Żyro, Kościelny – Matras (82. Wróbel), Forsell (61. Prokić), Tomasiewicz, Domański – Mateusz Mak (61. Dadok), Zjawiński (68. Seweryn).