12. kolejka Tauron Ligi nie będzie wspominana miło przez Jokera Świecie, który gładko przegrał z Grotem Budowlanymi Łódź 0-3. To był mocny rewanż łodzianek za zaskakującą porażkę z beniaminkiem ze Świecia na inaugurację rozgrywek.

W pierwszym secie akcje gospodyń nie wyglądały jednak źle. Po początkowym oddaniu inicjatywy, świecianki opanowały parkiet i w środkowej części seta wyraźnie dominowały, osiągając 5. punktów przewagi (15-10). Jednakże seria błędów siatkarek beniaminka i dodanie jakości w przyjęciu oraz ataku Grot Budowlanych spowodowało, że szybko różnica została zniwelowana (16-16). Potem już set zaczął się miejscowym wymykać spod kontroli, a prowadzenie łodzianek (18-20) było zalążkiem dalszego przebiegu seta i meczu. Mimo oporu miejscowych, Grot Budowlani doprowadzili do szczęśliwego dla siebie końca seta (23-25).

W drugiej odsłonie już takich dylematów nie było. Od początku olbrzymią przewagę zdobyły przyjezdne (1-8), a klasą dla siebie była Weronica Jones Perry. Podniosły się świecianki, zdołały się jeszcze zbliżyć na 4. punkty (10-14), ale był to chwilowy zryw. Później gra łodzianek nie dała miejscowym żadnych złudzeń, a set zakończył się wysokim zwycięstwem gości (14-25).

Podobnie przebiegała też trzecia partia, którą mocnym akcentem powitała Paulina Damaske. Swoje punkty dorzuciła Zuzanna Górecka oraz Anna Lewandowska i w środkowej części seta nie było widoku ze strony miejscowych na przedłużenie tego spotkania (5-15). Już do końca łodzianki kontrolowały te spotkanie, a efektownymi atakami popisała się Julia Nowicka. Trzecią partię zakończył atak Jones-Perry, a końcowy jej wynik był  identyczny jak w drugim secie (14-25).

Był to srogi rewanż łodzianek za niespodziewaną porażkę w pierwszym meczu pomiędzy tymi ekipami w Łodzi, kiedy beniaminek niespodziewanie ograł Grot-Budowlanych 3-1.

Rozpędzone łodzianki zanotowały 10. zwycięstwo w rzędu.

JOKER ŚWIECIE – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ 0-3 (23-25, 14-25, 14-25)

MVP: Weronika Jones-Perry

Joker Świecie: Gorzkiewicz, Urbanowicz, Marcyniuk, Kukulska, Brzoska, Sikorska, Wenerska, Al. Muszyńska, Kowalska, Ad. Muszyńska, Urban, Jurczyk
,Nowak, Nowacka

Grot Budowlani Łódź:Nowicka, Michalak, Lisiak, Lewandowska, Górecka, Jones-Perry, Fedusio, Moskwa, Tobiasz, Kędziora, Damaske, Stenzel