6. kolejka kończyła fazę grupową Ligi Europy 2020/2021. W grupie D przygodę z europejskimi pucharami zakończył Lech Poznań.

Kolejorz podejmował u siebie Rangers Glasgow. Poznaniacy zakończyli przygodę z Ligą Europy już na fazie grupowej, w której zdobyli 3 pkt. W ostatnim meczu Rangersi zwyciężyli 2:0. W pierwszej połowie bramkę po błędzie Kamińskiego zdobył Itten, zaś w drugiej piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpakował do siatki Hagi.

W drugim meczu tej grupy Standard Liege podejmował u siebie Benficę Lizbona. Belgowie przystępowali do tego meczu z dorobkiem 3 pkt, co sprawiało, że podobnie jak Kolejorz kończył grę w Lidze Europy w fazie grupowej tych rozgrywek. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. w 12. minucie gola po dośrodkowaniu z prawej strony zdobył głową Raskin. Chwilę później do wyrównania doprowadził Everton, który piłkę w siatce umieścił uderzając ją głową.

W drugiej części gry Standard ponownie cieszył się z prowadzenia. W 60. minucie skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Tapsoba. Po upływie kilku minut bramkę wyrównującą zdobył z karnego Pizzi.

Tym samym Standard kończy przygodę z fazą grupową na 3. miejscu. Do kolejnej fazy przechodzą Rangersi i Benfica.