BC Niżny Nowogród pokonała Pszczółkę Start Lublin 85:66 w  spotkaniu Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Pszczółka Start próbowała gonić rywali, ale tylko krótkimi zrywami.

Pierwsze minuty dawały nadzieję na końcowy sukces. Jednak akcje Luke Petraska i Artem Komolova dały kilkupunktowe prowadzenie rosyjskiej ekipie. Po wznowieniu gry BC Niżny przyśpieszył. Skuteczne akcje gości dały prowadzenie nawet czternastoma oczkami. Jednak lublinianie przed przerwą zmniejszyli część strat. Po dwudziestu minutach BC Niżny prowadził 35:44.

W trzeciej kwarcie przyjezdni podkręcali tempo, a po dwóch akcjach Petraska uciekali nawet na 15 punktów. Rosjanie powiększali później przewagę, a zespół z Lublina niewiele mógł zdziałać, mimo prób Damiana Jeszkego i Mateusza Dziemby. Po 30 minutach było 71:53. Czwarta część meczu niewiele zmieniała, bo goście całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Pszczółka Start Lublin – BC Niżny Nowogród 66:85  (15:24, 20:20, 18:27, 13:14)

Pszczółka Start: Dorsey-Walker 17, Dziemba 13, Jeszke 8, Szymański 8, Laksa 7, Sharma 5, Pelczar 3, Łączyński 3, Borowski 2, Obarek 0

Niżny Nowogród: Shepherd 19, Gankevich 16, Petrasek 11, Strebkov 10, Baburin 9, Komolov 8, Astapkovich 7, Chadov 3, Gerasimov 2, Gontar 0, Platonov 0, Belenitskii 0