Podbeskidzie Bielsko-Biała wyraźnie w odwrocie. Dziś w pojedynku 14. kolejki PKO Ekstraklasy zostało wysoko pokonane po raz kolejny, tym razem w Płocku. Wisła wygrała 4-1, dzięki skutecznej grze w pierwszej połowie , a zwłaszcza znakomitym asystom Mateusza Szwocha.

Lepsze wrażenie od początku meczu sprawiali gracze Wisły. W roli głównej wystąpił Mateusz Szwoch. Zaliczył on między innymi trzy asysty jak również wiele innych dobrych zagrań. Najpierw egzekwując rzut rożny nagrał na głowę Patryka Tuszyńskiego, który w 13. minucie otwarł wynik rywalizacji. W 21. minucie pomocnik Wisły doskonale obsłużył dośrodkowaniem Alana Urygę, który głową podwyższył prowadzenie „Nafciarzy”. W 38. min. kolejna centra byłego gracza Arki trafiła do Dusana Lagatora, który po raz trzeci wprawił w rozpacz bielszczan. Sam Szwoch też mógł się wpisać na listę strzelców. W 29. min. jego strzał z dystansu wybronił jednak Pesković. Pierwsze 45 minut zakończyło się wielką zaliczką gospodarzy 3-0.

Druga część gry była dla płocczan już tylko formalnością. Tym bardziej, że od drugiego kwadransa po przerwie goście musieli sobie radzić w osłabieniu, w wyniku drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartce Bartosza Jarocha. Niemniej w 68. min. w obozie Podbeskidzia zapanowała radość. Michał Żuchowski wpadł w pole karne oddając strzał, Krzysztof Kamiński odbił piłkę przed siebie, lecz tak nieszczęśliwie, że ta trafiła w Lagatora, w stylu bilardowym wtaczając się do płockiej bramki. Piłkarze z Płocka nie pozostali rywalom dłużni. 8 minut później Georgii Merebashvili dograł do Mateusza Lewandowskiego, a ten z kilku metrów strzelił czwartego gola dla Wisły. 5 minut przed końcem jeszcze bardziej skomplikowała się sytuacja „górali” po opuszczeniu boiska za drugą żółtą i przy okazji czerwoną kartkę Rzuchowskiego, ale więcej emocji w Płocku już nie było i podopieczni  Radosława Sobolewskiego skończyli spotkanie okazałym zwycięstwem 4-1.

WISŁA PŁOCK – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 4-1 (3-0)

Tuszyński 13., Uryga 21., Lagator 38., Lewandowski 77. – Lagator (sam.) 69.

Wisła Płock: Kamiński – Garcia, Rzeźniczak, Uryga (C), Tomasik – Lagator – Szwoch (81. Gjertsen), Rasak (81. Adamczyk), Lesniak, Kocyła (65. Lewandowski) – Tuszyński (65. Merebaszwili).
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Jaroch, Komor, Rundić – Danielak (46. Sierpina), Rzuchowski, Kocsis (70. Bieroński), Modelski – Sitek (46. Laskowski), Marzec (78. Miakusho) – Biliński (C) (78. Martin).