W sobotnim sprincie rozgrywanych w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyło dwie Polki.

W kwalifikacjach awans do ćwierćfinału zapewniła sobie 28. Weronika Kaleta (2:45:89). Ostatnie premiowane awansem miejscem zajęła Monika Skinder. Polka uzyskała czas 2 minut, 46 sekund i 3 setnych sekundy.

Skinder pobiegła w drugim ćwierćfinale zajmując 5. lokatę. Jej czas wyniósł 2 minuty, 41 sekund i 87 setnych sekundy. W kolejnym biegu 6. lokatę zajęła Weronika Kaleta (2:42:90)

W finale najlepszą okazała się Nadine Faehndrich. Czas Szwajcarki wyniósł 2 minuty, 38 sekund i 52 setne sekundy. Czołową trójkę uzupełniły Sophie Caldwell Hamilton i Anamarija Lampic.

Monikę Skinder sklasyfikowano na 25., zaś Weronikę Kaletę na 30. pozycji.