Jastrzębski Węgiel gościł dziś na swoim parkiecie zespół PGE Skry Bełchatów w hicie 19. kolejki PlusLigi. Było to kolejne już spotkanie na szczycie wśród najlepiej prezentujących się zespołów od początku sezonu. Poprzeczka widowiska była zawieszona wysoko. Zawodnicy nie zawiedli i zaserwowali swoim kibicom przed telewizorami wspaniałe widowisko, jakiego jeszcze w tym sezonie nie mieliśmy okazji oglądać. Tym razem zwycięsko ze szlagieru wyszedł zespół gospodarzy z Jastrzębia, wygrywając 3:2.

Premierowa odsłona meczu już zapowiadała genialne widowisko. Punkt za punkt, blok za blok, obrona za obronę. Przy remisie 5:5 jednak do głosu doszli zawodnicy z Bełchatowa, których najskuteczniejszym graczem był irański przyjmujący Ebadipour. Zarówno po jednej jak i po drugiej stronie siatki mogliśmy oglądać bardzo długie i efektowne akcje. Wyblok i obrona funkcjonowały znakomicie w całym spotkaniu u obu drużyn.

Niesamowicie wyrównana okazała się druga część spotkania. Zawodnicy punktowali zarówno w zagrywce jak i w bloku, a spotkanie z minuty na minutę było coraz lepszym widowiskiem sportowym. Kilkakrotnie jednak delikatnie wyższy poziom pokazywali nam siatkarze Skry, podczas gry w drużynie Jastrzębskiego Węgla brakowało wykończenia akcji i skutecznej kontry.

Trzecia odsłona meczu to ponownie znakomita siatkówka i czysta przyjemność oglądania. Jednakże końcówka należała do gospodarzy, którzy rewelacyjnie serwowali, rozgramiając tym samym przeciwnika na ostatniej prostej tej partii spotkania.

Druga połowa czwartego seta meczu zapowiadała zwycięstwo gospodarzy, którzy wyszli na 3 punktowe prowadzenie. Jednak przy wyniku 19:16 dobra dyspozycja siatkarzy z Bełchatowa odwróciła losy spotkania, doprowadzając do tie-breaka. Końcówka była bardzo wyrównana, a Jastrzębianie zaczynali popełniać błędy w ataku, oddając punkty przeciwnikom. Dodatkowo efektownym blokiem w środek „pomarańczowego” zakończył seta Ebadipour.

Tie break to już zdecydowana dominacja zespołu Jastrzębskiego Węgla. Rewelacyjnie spisujący się na zagrywce Jakub Bucki i Rafał Szymura poprowadzili swój zespół do pewnego zwycięstwa w tym secie (15:8) i w całym meczu 3:2. Wyżej wymieniony Szymura został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spektakularnego spotkania.

Ostatnie dwa mecze w tym roku kalendarzowym nie są wcale łatwe dla siatkarzy z Jastrzębia Zdroju. Za nimi dzisiejsze bardzo wymagające spotkanie ze Skrą Bełchatów, a następnie wyprawa do zaprzyjaźnionego Rzeszowa i starcie z utytułowaną Resovią.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:21, 25:22, 21:25, 15:8)

MVP: Rafał Szymura

Jastrzębski Węgiel: Lukas Kampa, Yacine Louati, Mohemed Al Hachdadi, Jurij Gładyr, Michał Szalacha, Tomasz Fornal – Jakub Popiwczak (libero) – Jakub Bucki, Eemi Tervaportti, Rafał Szymura, Grzegorz Kosok.

PGE Skra Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Taylor Sander, Karol Kłos, Milad Ebadipour, Dusan Petkovic, Mateusz Bieniek – Konrad Piechocki (libero) – Robert Milczarek, Mihajlo Mitic, Norbert Huber.