skra.pl

Dzisiaj w hali Ośrodka Sportowego ,,Szopienice” został rozegrany mecz 9. kolejki pomiędzy GKS Katowice, a PGE Skrą Bełchatów. Goście wyszli zwycięsko z tego pojedynku.

Już od pierwszego seta było widać niesamowity głód zwycięstwa u zawodników Skry. Swoich rywali punktowali z zagrywki. Punkty zdobywał Norbert Huber, Milad Ebadipour, Taylor Sander i Dusan Petković. Jednak nie tylko w tym aspekcie gry wyglądali lepiej od przeciwników. Dobrze grali również w ataku, gdzie mało kiedy się mylili. Tym samym zakończyli zwycięsko seta 25:19 po dwudziestu czterech minutach meczu.

Drugi set również nie sprawił im większych problemów. Bełchatowianie kontrolowali przebieg meczu nie dopuszczając do odskoczenia rywali. Ponownie prezentowali się dobrze na zagrywce, chociażby za sprawą Hubera. Rewelacyjnie grał też Ebadipour. W połowie seta po wzięciu przerwy przez trenera gospodarzy, siatkarze z GKS Katowice zaczęli również ładnie zagrywać. Zawodnicy Dariusza Daszkiewicza doszli drużynę prowadzoną przez Michała Gogola na jeden punkt 16:15. Mimo tego ostatecznie to siatkarze z Skry mogli cieszyć się z zwycięstwa w drugim secie 25:22.

Trzecia partia spotkania była najbardziej wyrównana. PGE Skry nie opuszczała dobra zagrywka. Udało się im nawet zbudować kilkupunktową przewagę nad rywalami. Dobrze grali również skrzydłowi, dzięki czemu do połowy seta to Skra dominowała. Później zaczęły się problemy. Katowiczanie niebezpiecznie zbliżyli się do Skry i nie chcieli odpuścić trzeciego seta. Gra toczyła się punkt za punkt. Jednak w końcówce to goście okazali się lepsi wygrywając trzeciego seta 32:20 i tym samym całe spotkanie 3:0.

Bełchatowianie wygrali z zespołem, który do tej pory zajmował 5. miejsce w PlusLidze. Dzięki temu rozpoczynają odrabianie strat i pną się w górę klasyfikacji.

GKS Katowice vs PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25;22:25;30:32)

MVP: Milad Ebadipour

GKS Katowice: Buchowski A, Drzazga K, Firlej J, Jarosz J, Kohut E, Kwasowski K, Musiał W, Nowakowski J, Nowosielski J, Ogórek D, Stolc S, Szymański J, Watten D, Zniszczoł M.

PGE Skra: Adamczyk S, Bieniek M, Ebadipour M, Huber N, Katic M, Kłos K, Łomacz G, Milczarek R, Mitić M, Petković D, Sander T, Sawicki M