Będąca faworytem spotkania 20. kolejki PlusLigi Verva Warszawa nie dała szans w stolicy Indykpolowi AZS Olsztyn, wygrywając w trzech setach. Tylko w drugim secie warszawianie mieli większe problemy, rozstrzygając go na przewagi.

Pierwszy set spotkania nie stał na wysokim poziomie. Głównie za sprawą zepsutych zagrywek, które po obu stronach było bez liku. Warszawianie dość szybko przejęli inicjatywę za sprawą Bartosza Kwolka, który akurat nieomylny był w ataku. Kilkupunktowa przewaga była ze stołecznymi siatkarzami przez cały pierwszy set. Tylko przez moment w ich szeregi wkradł się mały niepokój, kiedy po błędzie w przyjęciu dominacja stopniała do dwóch punktów (18-16). Olsztynianie nie mieli jednak argumentów pozwalających na dogonienie rywali i w ostatnich fragmentach seta emocji nie było (25-19).

W drugiej odsłonie olsztynianom udało się zredukować sporo błędów z pierwszego seta i najpierw toczyły wyrównaną walkę, a następnie po atakach Schulza i Żalińskiego objęli 2. punktową przewagę (7-9), wokół której przez kilka minut rozgrywana była centralna faza seta. Przy stanie 13-15 stołeczni gracze kilka razy użyli skutecznie swojego bloku, obejmując prowadzenie (16-15). Do końca seta miała miejsce wyrównana walka, w której na niedługo dwa punkty przewagi uzyskali gospodarze (19-17), lecz szybko przybysze z Olsztyna doprowadzili do remisu. Na finiszu partii skuteczny atak przeprowadził Grobelny, a w kolejnej akcji blok Vervy zatrzymał Kapicę i było po drugim secie (26-24 dla Vervy).

Od początku trzeciego seta widać było determinację miejscowych do zakończenia spotkania w trzech setach. Tylko początkowo przyjezdni nawiązywali kontakt wynikowy. Potem coraz lepiej radzili sobie na skrzydłach Superlak z Kwolkiem, a dobrą grą na środku deprymował konkurentów Wrona. Końcówka pojedynku była niemal kopią pierwszego seta. Najpierw Zaliński, a za nim Schulz atakami skończyli akcję olsztynian i dystans pomiędzy warszawianami a olsztynianami spłycił się do dwóch punktów (18-16, 21-19), ale w końcówce znakomity Kwolek odebrał resztki nadziei gościom. Verva pewnie wygrała (25-20), notując kolejne 3 punkty.

VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – INDYKPOL AZS OLSZTYN 3-0 (25-19, 26-24, 25-20)

MVP: Andrzej Wrona

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Kwolek, Król, Trinidad, Wrona, Ziobrowski, Nowakowski, Grobelny, Superlak, Kozłowski, Fornal, Kozłowski, Wojtaszek

Indykpol AZS Olsztyn: Woch, Stępień, Concepcion, Andringa, Schulz, Kapica, Droszyński, Teryomenko, Schott, Poręba, Żaliński, Gruszczyński, Ciunajtis