Hubert Hurkacz zwyciężył w finale turnieju tenisowego Delray Beach Open. W finale Polak rozprawił się z Sebastianem Kordą.

Początek meczu należał do rywala, który zdołał wygrać gema przy zagrywce Polaka. W drugiej partii Amerykanin nie miał problemu z własnymi zagrywkami i podwoił prowadzenie. Następnie Polak nie mylił się przy swoim podaniu. Korda zdołał zanotować zwycięstwo w czwartym gemie, lecz to był koniec na co stać go było w pierwszym secie. Ten padł łupem Hurkacza, który zwyciężył 6:3.

Drugi set rozpoczynał Korda. Obaj gracze mylili się uderzając piłki na aut, lecz Hurkacz nie zdołał przełamać. W drugim gemie doszło do wyrównania. Zwycięstwo w trzecim gemie zanotował Amerykanin, który poprosił o przerwę z powodu urazu, lecz po upływie kilku minut zawodnicy powrócili na kort, gdzie po raz kolejny wyrównał polski zawodnik. Do pierwszego przełamania doszło przy zagrywce Polaka. Ten wyszedł na prowadzenie 3:2, które po chwili powiększył do 4:2. Korda zdołał odpowiedzieć wygranym gemem przy własnej zagrywce, ale w kolejnych górą był Hurkacz, który zakończył pojedynek posyłając piłkę pod samą linię.

To drugi wygrany turniej Huberta Hurkacza w kategorii ATP Tour.

Hubert Hurkacz – Sebastian Korda 2:0 (6:3; 6:3)

Źródło: onet.pl