JANIS BERZINS (w białym stroju) / Fot. Twitter Enea Zastal BC Zielona Góra

Koszykarze Zastal Enea BC Zielona Góra pokonali w meczu Ligi VTB ekipę Cmoki Mińsk.

Niedzielny pojedynek został rozegrany na parkiecie rywala, który dominował w pierwszym fragmencie gry. W pewnym momencie ekipa z Zielonej Góry przegrywała 1:12. Na pierwsze trafienie z gry koszykarze Zastal Enea BC czekali do połowy pierwszej kwarty. Do przerwy górą Rosjanie, którzy w pierwszej partii wygrali 25:12, zaś w drugiej okazali się lepsi zwyciężając 23:19.

Mocnym punktem Cmoki Mińsk był Derek Cooke, który wywalczył double-double notując 16 zbiórek i 12 pkt.

Trzecia kwarta odmieniła grę polskiej ekipy. Dobrze prezentowali się się Iffe Lundberg i Janis Berzins. W końcówce tej części spotkania trafienie za 3 pkt zanotował Kris Richard i strata Zastalu zmalała do 3 oczek. W ostatniej kwarcie Rosjanie po raz kolejny próbowali odskoczyć, ale to gracze z Zielonej Góry wyszli na prowadzenie. W końcowych sekundach faule rozpaczy ze strony miejscowych z zimną krwią zamieniał na punkty skutecznie uderzający z linii rzutów osobistych – Lundberg.

Double-double zaliczył też Janis Berzins mający po 10 pkt i 10 zbiórek. – Jak co mecz chciałem po prostu robić wszystko co potrzeba na parkiecie. Jeśli rzuty nie wpadały, starałem się pomóc drużynie inaczej, choćby zbiórkami – skomentował zawodnik.

W klasyfikacji rozgrywek Zastal zajmuje 7. miejsce z dorobkiem, który w 14 meczach siedmiokrotnie wygrywał i siedmiokrotnie przegrywał.

Cmoki Mińsk – Zastal Enea BC Zielona Góra 75:80 (25:12, 23:19, 15:29, 12:20)

Źródło: vtb-league.com i baskettzg.pl