W sobotnim meczu drużyn bijących się o utrzymanie górą po wyrównanym meczu lepszym zespołem okazała się drużyna która w tym dniu była skuteczniejsza. Najlepszą zawodniczką tego spotkania była Valentyna Nestsiaruk z Eurobud JKS. Z kolei lider z Lubina nie zawiódł w Koszalinie.

Dla obu drużyn ten mecz miał rangę o „6 punktów”. Drużyna Ruchu podbudowana zwycięstwem po karnych z drużyną Młyny Stoisław Koszalin liczył na kontynuację serii.

Po pierwszych nerwowych minutach większą skutecznością spisywały się zawodniczki z Jarosławia. W 15 minucie Ruch zbliżył się na punkt do stanu 5:6. W 27 minucie  Jaroszewska (Ruch) doprowadziła do stanu 10:10. Ostatnią akcję w pierwszej połowie dobrze rozegrał JKS. Piłkę otrzymała Sylwia Matuszczyk, która pewnie poradziła z faulującą ją Piotrowską (Ruch) i JKS ustawił wynik 12:11 po pierwszej połowie.

Drugą połowę otwarła golem bramkarka gości Karolina Szczurek  (Druga bramka w meczu). W 33 minucie po skutecznych akcjach Julii Pietras i Aleksandry Zimny goście odskoczyli na 3 bramkowe prowadzenie.

W trudnym momencie dla Ruchu dwie bramki zdobył Aleksandra Sójka, a 44 minucie Karolina Wilczek wykorzystała rzut karny i zrobiło się tylko 16:17.

Przyjezdne mogli liczyć na najlepszą tego dnia Valentyne Nestsiaruk oraz na Sylwię Matuszczyk, w które w ważnych momentach się nie myliły. W 49 minucie Pietras podwyższyła prowadzenie do 4 bramek.
W 54 minucie Ruch jeszcze poderwał się do walki, doprowadzając do stanu 20:22. Ale przyjezdne nie pozwoliły na odebranie cennych 3 punktów przypieczętowując pięknym lobem Julii Pietras.

MVP meczu – Valiantsina Nestsiaruk (Eurobud JKS)
Najlepsza zawodniczka Ruchu – Marcelina Polańska

KPR Ruch ChorzówEurobud JKS Jarosław 20:25 (11:12)
KPR Ruch: K. Gryczewska, Chojnacka – Jasinowska 1, Polańska 7, Wilczek 3, Jaroszewska 3, Piotrkowska 1, Doktorczyk 1, Lipok 1, Sójka 2, Grabińska, Stokowiec 1.
Eurobud JKS: Szczurek 2, Ciąćka – Matuszczyk 4, Mikosz 2, Nestsiaruk 6, Pietras 3, Zimny 4, Strózik, Kozimur 3, Parandii 1.
Sędziowali Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak (Głogów).
Kary: KPR Ruch – 14 minut, – 12 minut.
W niedzielnym spotkaniu MKS Zagłębie Lubin na wyjeździe nie dało żadnych szans Młynom Stoisław Koszalin i wygrało 32:20

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Oleksandra Krebs – Iuliia Andriichuk 4, Martyna Borysławska 2, Emilia Kowalik, Anna Mączka 6, Adrianna Nowicka 1, Hanna Rycharska 1, Lesia Smolinh 4, Natalia Volovnyk 1, Julia Zagrajek 1, Daria Somionka, Gabriela Haric .

Skład i bramki MKS Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz – Kinga Stanisławczyk, Kinga Grzyb 5, Malwina Hartman, Adrianna Górna 8, Joanna Drabik 3, Emilia Galińska 1, Daria Zawistowska 2, Karolina Kochaniak 5, Patricia Machado Matieli 1, Viktoria Belmas, Patrycja Świerżewska 6, Jovana Milojević 1.

11 Kolejka PGNIG Superliga Kobiet.
KPR Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 20:25
Młyny Stoisław Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 20:32
KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. Środa 20 Stycznia godz. 16:00
EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin Środa 20 Stycznia godz. 18:00