Dziś nasi reprezentanci w europejskich pucharach grały swoje mecze. Niestety i Arka (w Eurolidze) oraz InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. przegrały swoje spotkania. Bardziej może boleć porażka gorzowianek z KP Brno w ramach Euro Cup.

Dobra postawa Alice Kunek oraz Barbory Balintovej nie pomogły w wygranej z ekipą z Francji. Mecz był bardzo wyrównany. Wygraną ekipa z Lyon zapewniła sobie w samej końcówce . Na dogrywkę rzucała jeszcze Balintova, ale Słowaczki był nie celny.

VBW Arka Gdynia – ASVEL Lyon 76:79 (24:18, 18:28, 13:16, 21:17)

Gdynia: Balintova 21, Kunek 21, Slamova 9, Spanou 9, Miskiniene 9, Kastanek 7
Lyon: Crvendakic 16, Raincock-Ekunwe 15, Tanqueray 14, Clark 11, Plouffe 8, Chevaugeon 7, Johannes 6, Ciak 2

W Brnie natomiast bardzo słabo w mecz weszła drużyna z Gorzowa Wlkp., która w pierwszej kwarcie przegrywała nawet (6:21). Ostatecznie jeszcze przed dłuższą przerwą udało się obrobić prawie wszystkie straty i nadzieję na lepszą grę wyjść po przerwie. Niestety po zmianie stron nic się nie zmieniło i ponownie stroną przeważającą były koszykarki z Brna. W ostatniej kwarcie drużyna z Polski wyszła nawet na prowadzenie, jednak kolejne błędy zadecydowały ostatecznie o porażce.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – KP Brno 70:72 (13:26, 21:10, 20:20, 16:16)

Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 24, Hristova 15, Green 11 (14zb), Gustafson 11, Owczarzak 4, Dźwigalska 3, Kaczmarczyk 2
Brno: Page 17, Brezinova 17 (10zb), Potter 12, Kopecka 10, Dudackova 8, Berankova 3