KPR Gminy Kobierzyce w meczu zaległym w ramach 11 kolejki PGNIG Super Ligi Kobiet wygrywa po serii rzutów karnych z Piotrcovią.
Najlepszymi zawodniczkami tego spotkania były Małgorzata Tworczyńska z Piotrcovii oraz Kinga Jakubowska z Kobierzyc.
W drugim dzisiejszym zaległym spotkaniu mistrz Polski Perła Lublin wygrał na wyjeździe ze Startem Elbląg.

Od początku spotkania w Kobierzycach mecz był bardzo wyrównany i nerwowy z obu stron. W 11. minucie po trafieniu z kontrataku Marioli Wiertelak miejscowy zespół wypracował sobie dwubramkową przewagę (6:4). Wówczas wiatr w żagle złapały waleczne tego dnia piotrkowianki. Nie tylko odrobiły straty ale wyszły na jednobramkowe prowadzenie (8:9). Do wyrównania doprowadziła Natalia Janas. Po koniec I połowy kontuzji kostki doznała Aleksandra Tomczyk.
Do końca meczu żadna ze stron nie wyszła na prowadzenie więcej niż dwie bramki, a zawodniczki obu ekip popełniały sporo błędów. Po 60. minutach był remis 26:26
Do wyłonienia zwycięzcy był potrzebne rzuty karne, górą w nich był zawodniczki z Kobierzyc wygrywając 4:2.
KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 26 – 26 k. 4-2 (14-13)
KPR
: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk, Buklarewicz 1, Janas 6, Wiertelak 3, Ważna 5, Ivanović, Koprowska, Despodovska 4, Wicik, Michalak
karne: 2/3
kary: 10 min.

MKS: Opelt, Sarnecka – Płomińska 6, Zaleśny 1, Drażyk 4, Klonowska 4, Roszak 1, Więckowska M. 3, Szynkaruk 5, Charzyńska 1, Trawczyńska 2, Abramowicz, Macedo 1
karne: 4/5
kary: 8 min.

Natomiast w drugim dzisiejszym spotkaniu obrońca tytułu Perla Lublin wygrała na wyjeździe ze Startem Elbląg 25:22

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 22:25 (11:12)

Start: Pająk, Kepesidou – Rancić 6, Shupyk 5, Szczepanik 3, Waga 3, Świerczek 3, Bojcić 1, Agović 1, Choromańska, Gędłek, Pękala, Cygan, Stapurewicz.

MKS: Gawlik, Razum – Gęga 6, Królikowska 5, Balsam 3, Nosek 3, Anastacio 2, Nocuń 2, Olek 1, Malović 1, Szarawaga 1, Gadzina 1, Wdowiak, Tatar, Więckowska.