W meczu rozpoczynającym 12. kolejkę PGNIG Superligi Kobiet Zagłębie Lubin pewnie pokonało KPR Ruch Chorzów 36:29

Podopieczne trener Bożeny Karkut zdominowały pierwsze 15 minut spotkania, kiedy uciekły rywalkom na 7 bramek (10:3). Zawodniczki Ruchu Marcelina Polańska, Natalia Stokowiec i Aleksandra Sójka zmniejszyły stratę do 4. bramek. Ruch w 26. minucie po wykorzystanym karnym Wilczek miał dwa punkty straty (15:13).

Ostatnią bramkę w I połowie z rzutu karnego zdobyła Kinga Grzyb ustalając wynik do przerwy 18:15 dla Zagłębia.

Na początku II połowy Ruch doprowadził do wyrównania po bramkach Viktorii Tyszczak i Aleksandry Sójki (18:18).

Po przerwie na żądanie Zagłębie pomału zaczęło kontrolować przebieg spotkania, chociaż w 48. minucie po dwóch bramkach Lipok, jeszcze się tliła nadzieja dla Ruchu. Jednak gospodynie za sprawą. m.in. Grzyb, Kochaniak, Stanislawczyk i świetnie broniącej Maliczkiewicz realizował swój plan do samego końca.

Zagłębie Lubin pokonuje KPR Ruch Chorzów 36;29 umacniając się na pozycji lidera PGNIG Superligi.

Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 36:29 (18:15)

MVP: Monika Maliczkiewicz (Zagłębie).
Najlepsza zawodniczka Ruchu. – Marcelina Polańska.