Za nami ostatnie spotkanie Polaków podczas Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. W trzecim meczu drugiej fazy turnieju Polacy zremisowali z Niemcami.

W rywalizację lepiej weszli Niemcy, którzy wynik spotkania otwarli dopiero w 4. minucie. Polacy długo nie mogli znaleźć drogi do siatki. Karnego nie wykorzystał choćby Moryto, lecz na nasze szczęście skuteczne interwencje w bramce notował Adam Morawski. Przełamanie nastąpiło w 6. minucie, gdy z karnego strzelił Krajewski. Następnie obie drużyny grały porównywalnie. Nie był to mecz punkt za punkt, gdyż Polacy często przestrzeliwali w uderzeniach z dystansu, zaś w polskiej bramce fenomenalnie spisywał się Morawski. Na trzypunktowe prowadzenie polscy szczypiorniści wyszli w 19. minucie, kiedy to piłkę na własnej połowie przejął Walczak. Ten przebiegł kilkanaście metrów i w sytuacji sam na sam trafił do siatki.

Ostatecznie pierwsza połowa dla Polaków, którzy do szatni schodzili prowadząc 12:11.

Rozpoczęcie drugiej połowy istnie mistrzowskie dla biało-czerwonych. Najpierw gol Gębali, następnie wykorzystany karny przez Krajewskiego i kolejne trafienie dla Polaków sprawiło, że na tablicy wyników było 15:11, a przecież w sytuacji sam na sam pomylił się Przybylski. Od tej pory Niemcy wzięli się do solidnej gry, ale nie zmniejszali strat. Biało-czerwoni mogli rozstrzygnąć wynik meczu na kwadrans przed końcem. Przy grze w przewadze dwóch zawodników nie zdołali jednak trafić do bramki. Na domiar złego karę dwóch minut otrzymał Walczak, zaś chwilę później jego los podzielił Gębala, co sprawiło, że Niemcy wyrównali.

Przełom w grze Niemców mógł nastąpić w 57. minucie. Po faulu Chrapkowskiego do karnego podszedł Schller, ale na nasze szczęście przestrzelił.

Ostatecznie żadna z drużyn nie potrafiła zadać decydującego meczu. Polska remisuje z Niemcami 23:23, choć decydujące słowo mogło należeć do naszych. W sytuacji sam na sam w ostatniej sekundzie meczu nie trafił Walczak.

Dzisiejsze rozstrzygnięcia sprawiają, że Polacy kończą rywalizację na 4. miejscu w grupie I, czyli będą sklasyfikowani na miejscach 13-16 w całym turnieju.