foto: piastgliwice.pl

Ostatni mecz Piast Gliwice rozegrał z Rakowem Częstochowa 20 grudnia. Ponad miesiąc później gliwiczanie wybiegną na murawę po zimowej przerwie na stadionie przy Reymonta w Krakowie. Co w tym czasie zmieniło się w zespole z Okrzei 20?

Z wypiekami na twarzy kibice czekają zawsze na to samo – transfery. Tak samo było i w Gliwicach, ale ostatni miesiąc upłynął w Piaście bardzo spokojnie. Z końcem roku z klubu odszedł Mikkel Kirkeskov do Holstein Kiel. Do Piasta natomiast przywędrował, na zasadzie transferu definitywnego, Mareusz Winciersz z III ligowego Ruchu Chorzów. Młody, 20 – letni pomocnik może grać zarówno na lewej jak i prawej stronie boiska.

Dobrą informacją była, dla kibiców „Piastunek”, ta związana z Jakubem Czerwińskim: filar defensywy podpisał nowy kontrakt do 31 grudnia 2023 roku. Kolejnym plusikiem było przedłużenie umowy przez Jakuba Szmatułę do końca sezonu. Przypomnijmy, że aktualnie rezerwowy bramkarz – jako jeden z nielicznych zawodników – ma na swoim koncie wszystkie medale mistrzostw Polski zdobyte w ciągu ostatnich lat z jedenastką z Okrzei 20.

Gliwiczanie do rundy wiosennej przygotowywali się w na zgrupowaniu w Turcji – tam rozegrali dwa wygrane sparingi. Z Zorią Ługańsk wygrali 2:1 po bramkach Huka i Lipskiego, a z FK Proleter Nowy Sad pokonali 4:1 (hat-trick Świerczoka oraz bramka Jodłowca).

Prawdziwe tąpnięcie zaserwowała nam jednak Rada Nadzorcza 8 stycznia. Dotychczasowy Prezes Zarządu GKS Piast SA – Paweł Żelem – złożył rezygnację, która została przyjęta. Jego miejsce zajął Grzegorz Bednarski, były prezes zarządu Tyski Sport S.A. Nie jest tajemnicą, że kibice nie darzyli Pawła Żelema zbyt wielką sympatią, stąd informacja o nowym „sterniku” została przyjęta dosyć pozytywnie. Czas pokaże czy słusznie.

Najbliższy mecz Piast Gliwice rozegra w Krakowie z tamtejszą Wisłą w najbliższą niedzielę, 31 stycznia o godzinie 15:30. Na swoje boisko gliwiczanie wrócą 6 lutego na mecz ze Śląskiem Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!