Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokonał Ironi Ness Ziona w swoim ostatnim meczu w “bańce” FIBA Europe Cup. Zespół Igora Milicica zajął pierwsze miejsce w swojej grupie. Natomiast Anwil Włocławek musiał uznać wyższość Fribourg Olympic.

Arged BMSlam Stal w trzeciej kwarcie powiększyła różnicę aż do 22 punktów po rzutach wolnych Lindboma. Izraelska drużyna oczywiście miała swoje zrywy, ciągle walcząc o korzystniejszy rezultat. Ekipa z Energa Basket Ligi kontrolowała jednak wydarzenia na parkiecie. Po rzutach wolnych Taureana Greena po 30 minutach było 78:63. Lior Carreira, Or Cornelius i Tal Dunne w kolejnej części meczu sprawiali, że zespół z Ness Ziona zbliżał się na zaledwie dwa punkty! W kluczowych momentach odpowiadali na to Szymon Ryżek oraz Trey Kell, a to oznaczało, że ostrowianie zwyciężyli.

Ironi Ness Ziona – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 86:93 (14:20, 20:31, 29:27, 23:15)

Ironi: Angola 14, Carreira 14, Miller 14, Dunne 11, Selden 10, Meyinsse 9, Cornelius 6, Limonad 3, Trocki 3, Ebo 2

Arged BMSlam Stal: Kell 17, Florence 16, Garbacz 14, Mokros 14, Lindbom 8, Sobin 8, Green 6, Ryżek 4, Ogden 4, Smith 2, Wojciechowski 0

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza przez większość meczu gonił rywali. Później Olympic kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie. Dzięki zagraniu 2+1 Paula Graveta prowadził po 30 minutach 68:57. W ostatniej części meczu przyjezdni nie pozwalali na zbyt wiele Anwilowi, który miał problem z konstruowaniem akcji ofensywnych. W spotkaniu zagrali Curtis Jerrells oraz Shawn Jones, ale nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

Anwil Włocławek – Fribourg Olympic 69:86 (16:24, 21:24, 20:20, 12:18)

Anwil: Dykes 21, Jones 10, Lichodiej 10, Almeida 7, Clarke 6, Radić 5, Zamojski 5, Jerrells 3, Mielczarek 2, Pluta 0, Sulima 0, Tomaszewski 0

Olympic: Barnette 22, Cotture 17, Gravet 15, Armstead 14, Morris 14, Garrett 4, Mbala 0, Zinn 0, Memishi 0