W sobotę Niebieskie po cichu liczyły na zwycięstwo z mistrzem polski. Jednak od początku Perła Lublin dyktowała warunki i pewnie wygrała w Chorzowie z Ruchem  33:24 (16:13)

Od początku mistrzynie polski grały dobrze w obronie i wykorzystywały swoje sytuacje w ataku. W 10. minucie po golu Joanny Gadziny było 6:10. Wtedy o czas prosił trener Ruchu Marcin Księżyk i to był punkt zwrotny, bo gospodynie zaczęły odrabiać straty (5:7).

Po słabszym okresie MKS Perła wzięła się do roboty. Najpierw Marina Razum wybroniła rzut karny. A bramki rzuciła Dominika Więckowska i Adrianna Tatar, po czym Perła miała znów pięć  bramek przewagi (5:10).

„Niebieskie” nie zwątpiły jednak w odwrócenie losów rywalizacji. Kilka razy między słupkami świetnie spisała się Kaja Gryczewska. Agnieszka Piotrkowska zmniejszyła różnicę do trzech goli (9:12), a gdy karę – już drugą w tej części – dostała Aleksandra Olek, Ruch doskoczył na dwie bramki (12:14 po rzucie karnym Marceliny Polańskiej).

Ruch mógł do przerwy poprawić stan meczu, jednak najpierw Jasinowska nie zdołała pokonać Weroniki Gawlik, a potem chorzowianki zgubiły piłkę. Zamiast „minus 1” było więc „minus 3”, bo Magda Balsam tuż przed syreną pewnie wykorzystała sytuację z kontrataku.

Na początku drugiej połowy dwa gole dla Ruchu rzuciła wyróżniająca się w tym spotkaniu Lipok, ale zawodniczki Perły odpowiadały za każdym razem (Natalia Nosek, Balsam). W 34. minucie czerwoną kartkę – w wyniku gradacji kar – obejrzała Olek. „Niebieskie” nie zdobyły jednak żadnej bramki w przewadze, same za to pozwoliły Anastacio na oddanie celnego rzutu. MKS Perła odskoczyła na 5 bramek (15:20).

W Ruchu dwoiła się i troiła Kaja Gryczewska (m.in. obroniła drugi w tym meczu rzut karny, tym razem egzekwowany przez Balsam), ale jej koleżanki za łatwo traciły piłkę w ataku. W 50. minucie „Niebieskie” przegrywały już 21:27 i było prawie wiadome, że o niespodziankę w Chorzowie będzie trudno.

Ostatnie minuty należały do faworytek. Lublinianki zdobyły cztery gole, nie tracąc żadnego i wyjeżdżają z Chorzowa z wygraną 33:24.

MVP meczu – Jaqueline Anastacio (MKS Perła).
Najlepsza zawodniczka Ruchu – Kaja Gryczewska.

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 24:33 (13:16).