Developres SkyRes Rzeszów kontynuuje passę porażek w grupie A Ligi Mistrzyń. Dziś w pierwszym swoim meczu niemieckiego turnieju uległ gospodarzom SSC Palmberg Schweriner 2:3, tracąc definitywnie szanse na wyjście z tej grupy.

Bez większych szans awansu rozpoczynał rewanżowy turniej w niemieckim Schwerinie rzeszowski Developres, lecz przed nim były jeszcze trzy występy, w których doprawdy wiele się mogło wydarzyć.

Mecz z gospodyniami otwarły ataki Kiery Van Ruk oraz Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej (0:2), a niewielkie prowadzenie przy nazwie polskiej ekipy pojawiało się na tablicy świetlnej jeszcze kilka razy. Jednak po kilkunastu minutach siatkarki Developresu straciły impet, a miejscowe bezwzględnie wykorzystywały nadarzające się okazje do punktowania. Ze stanu 11:11 seria siatkarek ze Schwerinu ustawiła seta po tym, jak niebawem zrobiło się 18:12. Ambitna postawa siatkarek znad Wisłoka w końcówce relacji w tym secie już nie znmieniła. Zakończył się on wysokim triumfem Palmbergu 25:18.

W drugim secie nasza ekipa zaczęła o niebo lepiej, okresowo zdobywając niewielką przewagę. Miejscowe podążały jednak za rzeszowiankami jak za cieniem, nie dając sobie odskoczyć. Wciąż było bardzo trudno przełamać opór niemieckiego zespołu.

Rzeszowskich interesów pilnowała na lewym skrzydle Juliette Fidon-Lebleu, która była nie do zatrzymania, więc jak nie na dwupunktowe prowadzenie, to w najgorszym przypadku na wynik wokół remisu mogły liczyć nasze zawodniczki. Wreszcie oczekiwany atak ze środka wykonała Gabriela Polańska i po raz pierwszy w tym secie rzeszowianki uzyskały 3. punktową przewagę (17:20). Jeszcze tym razem nie zapewniło to triumfu w tej części. Niebawem Rysice nie wykorzystały szans na kolejne punkty i roztrwoniły przewagę (21:21). Jednak w końcówce rozwagą i odpornością wykazała się Kanadyjka Van Ryk, która atakiem, a później blokiem rozstrzygnęła seta na korzyść Developresu (23:25).

Kolejny set był równie zacięty. Na początku lekką przewagę posiadał Developres, jednak każda przewaga polskiej ekipy była szybko niwelowana. W środkowej części partii lepiej w obronie radziły sobie siatkarki Palmbergu, wychodząc na niebezpieczne, trzypunktowe prowadzenie (16:13). Następnie udało się zrobić przejście i na zagrywce stanęła Marta Krajewska, a staranne piłki rozgrywającej z Rzeszowa sprawiały problem w rozegraniu miejcowych. Korzystał z tego zespół polski znakomicie grając układy blok-obrona i skutecznie kontrując. 8 punktów z rzędu siatkarek z Podkarpacia zmieniło postać rzeczy, a szczególnie układ szans w tym secie (16:21). Mimo wypracowania sobie tak solidnej zaliczki przez rzeszowianki, niemiecka drużyna nawiązała jeszcze kontakt z naszą ekipą, ale na kłopoty ponownie pojawiła się Van Ryk i Developres zwyciężył seta (23:25) obejmując prowadzenie.

Czwarty set to również gra akcja za akcję i próby zawodniczek z Rzeszowa oderwania się od przeciwniczek. Optyczna przewaga Developresu mogła rozwinąć się przy dwupunktowej przewadze (11:13), ale Rysicom brakło fartu. Zamiast tego, zmęczenie wkradało się w poczynania obu ekip, na czym lepiej wychodziły siatkarki ze Schwerinu, których konkretniejsze poczynania opierały się o trudne zagrywki Alsmeier oraz Imoudu. Długo raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie aż w końcu pierwszy raz w meczu została zablokowana Van Ryk co sprawiło w ważnym momencie zaliczkę Palmbergu (22:20).

Rzeszowska kanadyjka szybko się zreflektowała a jej ataki doprowadziły do gry na przewagi, jednak na finiszu seta wśród miejscowych klasę pokazały Węgierka Szakmary (26:24) i trzeba było grać piąty set.

Zmęczone rzeszowianki straciły walory i były tłem dla rywalek. Brakowało siły i dynamiki w atakach, w których właściwie przebijały piłki na drugą stronę. Developres już na początku tie-breaka stracił duży dystans (7:1), a potem nie mógł się już pozbierać, zostając rozgromiony 15:7.

Developres SkyRes był po trzech setach na dobrej drodze do zwycięstwa, lecz w ostatecznym rozrachunku poniósł czwartą porażkę w czwartym spotkaniu Ligi Mistrzyń.

SSC Palmberg Schwerin – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:18, 22:25, 23:25, 26:24, 15:7)

SSC Palmberg Schwerin: Szakmary, Stoltenborg, Jatzko, Agost, Alsmeier, Oude Luttikhuis, Spelman, Barfield, Imoudu, Schoelzel, Ambrosius, Pogany, Nestler

Developres SkyRes Rzeszów: Polańska, Van Ryk, Grabka, Krajewska, Rasińska, Blagojević, Stencel, Kaczmar, Efimienko-Młotkowska, Lazić, Fidon-Lebleu, Krzos, Przybyłaeśmiałe