W dzisiejszym meczu w ramach 14 kolejki PGNiG Superligi kobiet lider Zagłębie Lubin zaskakująco pewnie pokonał obrońcę tytułu Perłę Lublin na jej terenie 28:16.

Hitowe starcie rozpoczęło się od przejęcia piłki w defensywie przez gospodynie. Mimo to pierwszą bramkę zdobyła skrzydłowa Miedziowych, Kinga Grzyb. Początek spotkania nie obfitował jednak w trafienia. Po ośmiu minutach było 2:0 dla przyjezdnych, a po blisko kwadransie 6:0. Biało-zielone na tym etapie meczu nie miały pomysłu na przebicie się przez obronę i bramkarkę przeciwnika. Gdy już się to udawało, brakowało skuteczności. Ostatecznie premierowe trafienie zdobyły w… 21. minucie, kiedy Monikę Maliczkiewicz pokonała Dagmara Nocuń. Było 1:8. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3:14…

Takich strat nie dało się już odrobić. Tym bardziej że Zagłębie potwierdzało swoją dominację w każdym elemencie gry i wygrało 28:16.

MVP została świetnie dysponowana bramkarka Zagłębia Monika Maliczkiewicz.

MKS Perła Lublin – MKS Zagłębie Lubin 16:28 (3:14)

MKS Perła: Razum, Gawlik – Gadzina 5, Nosek 5, Rosiak 3, Gęga 1, Nocuń 1, Anastacio 1, Balsam, Malović, Szarawaga, Więckowska, Królikowska, Tatar. Kary: 6 min. Trener: Kim Rasmussen.

Zagłębie: Maliczkiewicz 1 – Górna 5, Świerżewska 5, Zawistowska 5, Matieli 4, Kochaniak 3, Grzyb 2, Drabik 1, Galińska 1, Milojević 1, Stanisławczyk. Kary: 8 min. Trener: Bożena Karkut.

Sędziowali: Michał Fabryczny, Jakub Rawicki.