Tenis

Iga Świątek przegrała mecz 3. rundy turnieju Gippsland Trophy. Awans do kolejnej fazy zapewniła sobie Rosjanka – Jekaterina Aleksandrova.

Początek spotkania wyglądał na wyrównany. Zarówno Polka, jak i Rosjanka wygrywały gemy przy własnej zagrywce. Przełamanie nastąpiło w piątym secie, kiedy to na pierwsze prowadzenie w secie wyskoczyła Aleksandrova. Na szczęście podobnej sztuki dokonała Świątek i znów mieliśmy remis.

W kolejnych dwóch gemach górą była Rosjanka. Świątek popełniała kilka prostych błędów uderzając w aut lub w siatkę. Co prawda zdążyła zwyciężyć przy swojej zagrywce, lecz mimo błędów przy własnym serwisie, górą w ostatniej partii była Aleksandrova.

Druga partia zaczęła się jeszcze gorzej. Aleksandrova przełamała już w pierwszym gemie. Do błędów polskiej tenisistki można zaliczyć uderzenie w siatkę przy stanie 40:40. W kolejnym gemie Świątek również myliła się. Aut Polki plus as serwisowi Rosjanki, przyniosły rywalce Świątek podwojenie prowadzenia w drugim secie.

Następnie Świątek nie pozwoliła odskoczyć rywalce wygrywając gemy przy swojej zagrywce. Rosjanka nie oddała jednak wygranej. Po zwycięstwie przy własnym serwisie doszło przełamanie. W siódmym gemie Polka kilkukrotnie została zatrzymana przez taśmę. Z autostrady do zwycięstwa nie zeszła Aleksandrova, która ostatecznie wygrała 6:4 6:2.