Zespół KPS-u Siedlce przedłuża zwycięską passę, wspinając się cały czas w górę ligowej tabeli. W środowym wyjazdowym spotkaniu z drużyną AGH Kraków podopieczni trenera Mateusza Grabdy nie pozostawili żadnych wątpliwości, która z ekip prezentuje się lepiej. Po meczu udało nam się porozmawiać z MVP, Michałem Wójcikiem.

Patrycja Smolarczyk: Patrząc na zajmowane przez obie ekipy miejsca w tabeli można powiedzieć, że przyjechaliście tutaj w roli faworyta, z czego się w 100% wywiązaliście.

Michał Wójcik: Dokładnie. Trzy punkty były tutaj dla nas dzisiaj najważniejsze i udało nam się zrealizować ten cel. Na pewno grało się ciężko, chociaż włożyliśmy w mecz dużo energii. Mocno zagrywaliśmy, a teraz możemy cieszyć się z trzech ważnych punktów.

Patrycja Smolarczyk: Dzisiaj na pokonanie AGH Kraków potrzebowaliście czterech setów, chociaż tego spotkania nie można nazwać w pełni jednostronnym, co pokazał chociażby drugi set. Ostatecznie liczy się jednak fakt, że wywozicie stąd 3 punkty.

Michał Wójcik: Oczywiście. Po ostatnim meczu, gdzie wygrywaliśmy w Siedlcach 2:0, i doszło do tie – breaka, to wiedzieliśmy, że w żadnym momencie nie możemy odpuścić przeciwnikowi. Tak też zrobiliśmy dzisiaj w czwartym secie, stawiając przysłowiową „kropkę nad i”.

Patrycja Smolarczyk: Jesteście w ostatnim czasie jedną z najstabilniejszych oraz najrówniej grających ekip w 1 lidze. Dobra dyspozycja na pewno cieszy, patrząc na zbliżającą się wielkimi krokami fazę play off.

Michał Wójcik: To prawda, cały czas pniemy się w tabeli. Po troszkę gorszym początku teraz mamy bardzo dobrą serię zwycięstw, i postaramy się zająć jak najwyższą pozycję przed fazą play off.

Patrycja Smolarczyk: Wracając jednak do tego spotkania. Mecz z AGH Kraków to kolejne spotkanie, w którym gracie świetnie nie tylko w bloku, ale i na zagrywce. Przy takiej regularności oba te elementy wyrastają już na wasze popisowe.

Michał Wójcik: Element bloku jest uzależniony od zagrywki. Kiedy dobrze zagrywamy, to również dużo blokujemy.

Patrycja Smolarczyk: Mimo porażki w drugim secie potrafiliście dalej utrzymać koncentrację, i wypełnić do końca założenie na całe spotkanie.

Michał Wójcik: Myślę, że druga partia wpłynęła na nas jedynie motywująco. Dzięki niej włożyliśmy w kolejnego seta jeszcze więcej energii, a przede wszystkim utrzymaliśmy koncentrację do samego końca.

Patrycja Smolarczyk: Następne spotkanie zagracie z Norwidem Częstochową. Rywale są trochę wyżej w tabeli, więc zapowiada się naprawdę ciekawy i dość emocjonujący mecz.

Michał Wójcik: Mamy tak naprawdę niewielką różnicę w tabeli jeśli chodzi o punkty. Chcemy przeskoczyć Norwid, więc będziemy walczyć o kolejne trzy punkty. Liczy się tylko i wyłącznie zwycięstwo w tym spotkaniu.

Rozmawiała: Patrycja Smolarczyk