Nasze koszykarki w dzisiejszym spotkaniu z Białorusią były kompletnym tłem dla rywalek. Środowa wygrana w eliminacyjnej „BAŃCE” była w pewnym sensie przypadkiem. Żadna z naszych kadrowiczek nie zdobyła dzisiaj nawet dziesięciu punktów.

Pierwsze akcje meczu należały do Biało-Czerwonych. Po trafieniach Agnieszki skobel z kontry czy trójce Marrissy Kastanek było 8:4 dla naszej reprezentacji. W tym momencie nasze kadrowiczki zatrzymały się na twardej obronie rywalek, która zmuszała nasze zawodniczki do rzutów w ostatnich sekundach akcji czy strat. Białorusinki momentalnie zaliczyły serię 11:0. Jak przejęły kntrolę nad spotkaniem potrafiły jeszcze powiększyć przewagę w końcówce kwarty do stanu 12:23. Po wznowieniu gry Białorusinki dalej kontrolowały spotkanie. Kolejne trafienia rywalek spowodowały, że rywalki prowadziły nawet 17:34. Nasze kadrowiczki długo nie łapały takiego rytmu gry jak w poprzednim meczu w środę. Owszem w końcówce po kontrze Marrisy Kastanek było 27:38, ale po czasie dla trenerki rywalek przewaga rywalek ponownie wzrosła.

W trzeciej kwarcie nasze kadrowiczki miały problemy z skutecznością. Brakowało zbiórek w ataku. Jak już udało się zmniejszyć straty do dwunastu oczek momentalnie rywalki trafiały szybkie rzuty w tym także ważne trzypunktowe. Kolejne pudła (skuteczność 31% w spotkaniu z gry…) spowodowały że w czwartej kwarcie było już 35:55 dla rywalek. Mimo, że jeszcze gdy Weronika Gajda w krótkim czasie zdobyła pięć oczek o straty do rywalek udało się zniwelować do czternastu punktów, to w tym momencie Białorusinki kolejny raz włączyły wyższy bieg i kompletnie zdemolowały nasze kadrowiczki. Do słabej skuteczności należy dodać 23 straty oraz brak jakiejkolwiek liderki całkowicie wybiło nadzieje na awans naszym koszykarkom

POLSKA- BIAŁORUŚ  49:80 (12:23, 17:20, 12:14, 8:23)

Polska: Agnieszka Skobel 8, Weronika Telenga 8, Kamila Borkowska 7, Marissa Kastanek 7, Zuzanna Sklepowicz 6, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Weronika Gajda 5, Amalia Rembiszewska 3, Julia Adamowicz 0, Kamila Podgórna 0, Julia Niemojewska, Agata Dobrowolska 0.

Białoruś: Katsiaryna Snytsina 14, Anastasiya Verameyenka 11, Tatsiana Likhtarovich 11, Maryia Papova 10, Viktoryia Hasper 8, Yuliya Rytsikova 8, Alexandria Bentley 6, Yanina Inkina 4, Yuliya Vasilevich 4, Volha Ziuzkova 2, Hanna Brych 2, Aryna Masko 0.