Tim Wellens (Lotto Soudal) zwyciężył w klasyfikacji generalnej Etoile de Bessèges. Na drugim miejscu wyścig ukończył Michał Kwiatkowski z drużyny INEOS Grenadiers.

Francuska etapówka składała się z czterech etapów ze startu wspólnego, w przeważającej części w pofałdowanym terenie, natomiast cały wyścig zwieńczyła jazda indywidualna na czas. Dla prawie wszystkich kolarzy na starcie był to premierowy występ w sezonie 2021.

Tim Wellens z drużyny Lotto Soudal, który okazał się zwycięski, zawdzięcza sukces przede wszystkim przewadze wypracowanej na trzecim etapie po samotnym ataku, a także bardzo dobrej czasówce w swoim wykonaniu. Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), który uplasował się na drugiej pozycji, stracił do Belga łącznie 53 sekundy. Polak wskoczył na podium po jeździe indywidualnej na czas, w której to zajął 6. miejsce. Trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej wyścigu wywalczył Nils Politt z BORA-hansgrohe, ze stratą 59 sekund.

Michał Kwiatkowski nie kryje zadowolenia ze swojego pierwszego startu w sezonie. Praktycznie na każdym etapie meldował się w czołówce i jechał bardzo aktywnie, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi startami.