W czwartek Bayern Monachium stanie przed szansą skompletowania trofeów za poprzedni sezon. Wszystko dzięki Robertowi Lewandowskiemu, którego gole pozwoliło Bawarczykom awansować do finału klubowych Mistrzostw Świata.

W półfinale triumfatorzy Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 rywalizowali z egipskim Al-Alhy Kair. Na otwarcie wyniku czekaliśmy do 17. minuty spotkania. Z prawej strony piłkę wzdłuż bramki posłał Coman, zaś po drugiej stronie opanował ją Gnabry. Francuz odegrał w stronę Polaka, który sprzed linii piątego metra zdecydował się na uderzenie po ziemi, dzięki czemu zapisał się na liście strzelców.

Bayern przeważał, co było zauważalne w procencie posiadania piłki, którzy w przypadku niemieckiej ekipy wyniósł aż 69. Mimo to, monachijczykom brakowało ostatniego słowa. Na 24 strzały tylko 7 wędrowało w stronę bramki.

Kolejne i ostatnie w tym meczu trafienie padło w 85. minucie. Akcję bramkową sfinalizowało podanie Sane w środek pola karnego, gdzie nabiegał Robert Lewandowski. Polak głową wpakował piłkę w siatce ustalając wygraną na 2:0.

W finale rywalem Bayernu będzie meksykański Tigres.

Źródło: Informacja Własna + TVP Sport