Wrocławianki kolejny raz w tym sezonie uległy Pałacowi Bydgoszcz. Podopieczne Dawida Murka prowadziły już 2:1, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.

Gospodynie przyzwoicie rozpoczęły mecz, od razu ustawiając grę „pod siebie”. Siatkarki #Volley miały nieco problemów własnych, przez jakiś czas tkwiły w miejscu i tylko obserwowały jak Pałacanki punktują. Miejscowe bardzo dobrze prezentowały się w polu zagrywki. Zbudowały sobie bezpieczną przewagę i utrzymały ją do samego końca odsłony. Bydgoszczanki triumfowały ostatecznie 25:18.

W drugim secie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Podopieczne trenera Murka były wyraźnie poirytowane wynikiem poprzedniej odsłony i przez jakiś grały bardzo skutecznie i konsekwentnie. Stopniowo zaczęły popełniać jednak coraz więcej błędów i dystans między zespołami zmalał. bydgoszczanki nie wykorzystały swojej sytuacji i nie przejęły kontroli nad grą. Były co prawda bardzo blisko, ale nie udało im się wykonać tego ostatecznego kroku. Przyjezdne wygrały 25:19.

Niesione emocjami z poprzedniego seta bydgoszczanki dobrze zaczęły trzecią partię. Przyjezdne usiłowały odpowiedzieć, ale pogrążały je błędy własne. Miejscowym widocznie się to udzieliło, bo w pewnym momencie również straciły skuteczność, co niemalże doprowadziło do remisu. Dystans między drużynami wahał się między jednym a dwoma punktami na korzyść Polskich Przetworów. Ścisła końcówka należała jednak do siatkarek z Dolnego Śląska. podopieczne Dawida Murka triumfowały 25:23 i tym samym objęły prowadzenie 2:1 w całym meczu.

czwarty set był najbardziej wyrównany. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Ani jedna, ani druga drużyna nie była w stanie wyrwać się na prowadzenie. Dopiero w samej końcówce sytuacja się wyjaśniła. Błąd popełniony przez Annę Bączyńską pomógł bydgoszczankom wygrać odsłonę i zawalczyć o wygraną w tie-breaku (25:22).

Piąta partia zdecydowanie należała do gospodyń. Od pierwszego gwizdka narzuciły wysokie tempo, za którym wrocławianki nie mogły nadążyć. Sytuacja podopiecznych trenera Murka była bardzo trudna i nie udało im się odblokować w odpowiednim czasie. Godpodynie pewnie triumfowały 15:6 i tym samym dalej mają szansę na grę w play-offach.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz –  #VolleyWrocław 3:2 (25:18, 19:25, 23:25, 25:22, 15:6)

MVP: Marta Ziółkowska

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Dascalu (5), Ziółkowska (17), Hawryła (10), Mazurek (1), Żurowska (17), Bidias (15), Jagła (libero), Lijewska (8), Michalewicz (1), Reszelewska (libero)

#VolleyWrocław: Witkowska (14), Wołodko (2), Murek (8), Rapacz (16), Bączyńska (14), Fedorek (12), Adamek (libero), Wellna (6), Szady (1), Pancewicz (libero)