foto: developres.rzeszow.pl

Wrocławianki kolejny raz w tym sezonie uległy Pałacowi Bydgoszcz. Podopieczne Dawida Murka prowadziły już 2:1, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.

Gospodynie przyzwoicie rozpoczęły mecz, od razu ustawiając grę „pod siebie”. Siatkarki #Volley miały nieco problemów własnych, przez jakiś czas tkwiły w miejscu i tylko obserwowały jak Pałacanki punktują. Miejscowe bardzo dobrze prezentowały się w polu zagrywki. Zbudowały sobie bezpieczną przewagę i utrzymały ją do samego końca odsłony. Bydgoszczanki triumfowały ostatecznie 25:18.

W drugim secie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Podopieczne trenera Murka były wyraźnie poirytowane wynikiem poprzedniej odsłony i przez jakiś grały bardzo skutecznie i konsekwentnie. Stopniowo zaczęły popełniać jednak coraz więcej błędów i dystans między zespołami zmalał. bydgoszczanki nie wykorzystały swojej sytuacji i nie przejęły kontroli nad grą. Były co prawda bardzo blisko, ale nie udało im się wykonać tego ostatecznego kroku. Przyjezdne wygrały 25:19.

Niesione emocjami z poprzedniego seta bydgoszczanki dobrze zaczęły trzecią partię. Przyjezdne usiłowały odpowiedzieć, ale pogrążały je błędy własne. Miejscowym widocznie się to udzieliło, bo w pewnym momencie również straciły skuteczność, co niemalże doprowadziło do remisu. Dystans między drużynami wahał się między jednym a dwoma punktami na korzyść Polskich Przetworów. Ścisła końcówka należała jednak do siatkarek z Dolnego Śląska. podopieczne Dawida Murka triumfowały 25:23 i tym samym objęły prowadzenie 2:1 w całym meczu.

czwarty set był najbardziej wyrównany. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Ani jedna, ani druga drużyna nie była w stanie wyrwać się na prowadzenie. Dopiero w samej końcówce sytuacja się wyjaśniła. Błąd popełniony przez Annę Bączyńską pomógł bydgoszczankom wygrać odsłonę i zawalczyć o wygraną w tie-breaku (25:22).

Piąta partia zdecydowanie należała do gospodyń. Od pierwszego gwizdka narzuciły wysokie tempo, za którym wrocławianki nie mogły nadążyć. Sytuacja podopiecznych trenera Murka była bardzo trudna i nie udało im się odblokować w odpowiednim czasie. Godpodynie pewnie triumfowały 15:6 i tym samym dalej mają szansę na grę w play-offach.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz –  #VolleyWrocław 3:2 (25:18, 19:25, 23:25, 25:22, 15:6)

MVP: Marta Ziółkowska

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Dascalu (5), Ziółkowska (17), Hawryła (10), Mazurek (1), Żurowska (17), Bidias (15), Jagła (libero), Lijewska (8), Michalewicz (1), Reszelewska (libero)

#VolleyWrocław: Witkowska (14), Wołodko (2), Murek (8), Rapacz (16), Bączyńska (14), Fedorek (12), Adamek (libero), Wellna (6), Szady (1), Pancewicz (libero)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!